Za co Polacy kochają pożyczki w internecie

Cenisz wygodę? Pożyczaj przez Internet!

Są różne formy pożyczania pieniędzy. Skupmy się na tej najwygodniejszej, czyli pożyczkach online. Wystarczy, że masz konto w banku i połączenie internetowe przez komputer, tablet lub telefon, a już możesz wygodnie pożyczyć pieniądze nie wychodząc z domu. A jeśli masz konto w tym samym banku, co twój przyszły pożyczkodawca, przelew środków dostaniesz nawet tego samego dnia. Są oczywiście pewne warunki, które musisz spełnić, by pożyczyć pieniądze przez internet. Np. biorąc pożyczkę w firmie Vippo, nie możesz figurować jako dłużnik w rejestrze Biura Informacji Kredytowej lub BIG Infomonitor. Firmy udzielające pożyczek muszą zabezpieczać się przed niewypłacalnymi klientami, a sprawdzenie list dłużników jest jedną z lepszych metod na weryfikację swoich potencjalnych klientów. Jednak zaciąganie pożyczek przez internet nie ma być utrudnianiem życia, a wprost przeciwnie! Równowagą dla weryfikacji – zresztą nie tak restrykcyjnej jak w przypadku niektórych banków – jest fakt, że instytucje pozabankowe oferują osobom zainteresowanym swoimi usługami przejrzyste warunki współpracy i niezmienność postanowień zawartych w umowie podczas całego okresu jej obowiązywania.

Warto wiedzieć od kogo pożyczasz

Solidne firmy na polskim rynku pożyczek online dbają o to, by klient bezproblemowo spłacił pożyczkę i… wrócił po następną, bo wtedy obie strony zyskują. Dlatego zanim zwiążesz się umową na okres od kilku do kilkudziesięciu miesięcy z daną instytucją pozabankową, dowiedz się czegoś o niej – w końcu ona też sprawdza swoich klientów! Poczytaj opinie użytkowników i zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania – taki dział z pewnością znajdziesz na stronie internetowej instytucji, od której planujesz pożyczyć pieniądze. Godne polecenia firmy pożyczkowe oferują swoim klientom stałe i niezmienne oprocentowanie przez cały okres spłaty zobowiązania oraz opcję spłaty pożyczki przed terminem, co jest szczególnie wygodne, jeśli chcesz i możesz wcześniej uregulować pożyczoną kwotę. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybciej będziesz mieć spokój z zobowiązaniami finansowymi i, w razie potrzeby, będziesz mógł wcześniej wziąć kolejną pożyczkę pozabankową.

Mądre pożyczanie się opłaca

Niezależnie od formy pożyczki – czy będzie to kredyt, chwilówka czy też pożyczka na sześć lub 36 miesięcy – spłacając każdą z nich należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze – zastanów się, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie. To wydaje się oczywiste, ale często podejmujemy decyzje impulsywnie, a konsekwencje ciągną się za nami przez długi czas. Uważaj na spiralę zadłużenia i pamiętaj, by nie doprowadzić do sytuacji, w której będziesz zmuszony brać kolejne pożyczki na spłatę poprzednich. Po drugie – dbaj o terminowość. Staraj się zawsze spłacać wszelkie zobowiązania na czas. Nie dotyczy to tylko pożyczek i kredytów, ale także rachunków. Należy pamiętać, że niespłacone długi to nie tylko problem z wierzycielem, ale także ryzyko wpisania cię na listę dłużników. Jeśli tak się stanie, możesz nie mieć więcej możliwości zaciągnięcia pożyczki, a o kredycie będziesz mógł zapomnieć.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Czy warto oszczędzać małe kwoty?

10 / 07 / 2019

Posiadanie gotówki odłożonej na „czarną godzinę” daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czytaj dalej

Jak zadbać o dobry sen?

03 / 07 / 2019

Nasze babcie zwykły mawiać, że „sen to najlepsze lekarstwo”. Czy rzeczywiście? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co daje dobry sen i jak można o niego zadbać.

Czytaj dalej

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.