Wybierasz się na zasłużony wypoczynek?

gotowka_nozyczki

Nie zapomnij się ubezpieczyć!

Jeśli nie chcemy przepłacać a dodatkowo nie jesteśmy fanami przepełnionych wakacyjnych kurortów wówczas końcówka roku, czyli ostatnie dni grudnia są świetnym czasem, aby odpocząć według własnych reguł i zasad. Warto jednak zawsze mieć na uwadze to, że podczas wakacji czyha na nas wiele potencjalnych zdarzeń, które mogłyby popsuć nam urlop. Zapraszamy do lektury, w której przybliżymy potencjalne zdarzenia, od których możemy być chronieni podczas zimowej eskapady.

Przezorny zawsze ubezpieczony…

Przygotowując się do wymarzonego pobytu urlopowego powinniśmy zawczasu pomyśleć o objęciu siebie i najbliższych z którymi planujemy wyjazd ochroną ubezpieczeniową. Dodatkowo możliwe jest również ubezpieczenie naszego bagażu podróżnego a nawet sprzętu sportowego. Najważniejszą kwestią, o której nie możemy w żaden sposób zapomnieć, szczególnie przy zagranicznych podróżach albo przy ekstremalnych pobytach jest ubezpieczenie kosztów leczenia ambulatoryjnego (KLA) oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Nie są to jednak jedyne warianty, o jakie jesteśmy w stanie wzbogacić pakiet ubezpieczenia wakacyjnego. Naszą polisę turystyczna dostępna jest dosłownie na wyciągnięcie ręki - naprawdę bardzo szybko i bezproblemowo możemy zawrzeć umowę wygodnie przez Internet.

Należy bowiem pamiętać, że najbardziej kosztochłonną częścią naszego wyjazdu w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji losowych albo chorób mogą być właśnie koszty leczenia… To nie muszą być jakieś bardzo ekstremalne sytuacje jak na przykład akcja ratunkowa pośrodku dżungli, ale może to być też najzwyklejsza wysypka i konieczność skorzystania z miejscowego lekarza lub farmaceuty. Dodatkowo jeśli wcześniej zdiagnozowano u nas choroby przewlekłe bezwzględnie, w celu uniknięcia niepotrzebnych nerwów, należy przy zawieraniu polisy poinformować ubezpieczyciela o tym fakcie.

Drakońskie koszty leczenia, odwołanie wyjazdu, OC, NNW, assistance…

Niewiele osób wie, że możemy się dodatkowo ubezpieczyć – na przykład na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu, które ulegnie pogorszeniu w porównaniu do tego sprzed wypadku, posiadając polisę NNW możemy ubiegać się o wypłatę odszkodowania z tego tytułu. Ubezpieczenie na zbliżające się ferie zimowe też poszerzyć polisę na rzecz… bagażu. Jeśli ulegnie on zaginięciu albo opóźni się jego przybycie (np. podczas podróży samolotem) do określonej wysokości ubezpieczenia, zrekompensuje nam poniesione straty. Dotyczyć to może zarówno sprzętu elektronicznego, takiego jak np. laptop, smartfon albo lustrzanka.

Decydując się na zakup takiej polisy otrzymujemy w pakiecie nieodpłatny najczęściej pakiet Assistance. W ramach takiej ochrony zyskujemy dodatkowo dostęp do różnych infolinii, które będą dla nas pomocne. Możliwe będzie refinansowanie poniesionych kosztów przejazdu i zorganizowanie pobytu osoby towarzyszącej, która przyjechała wspierać nas po nieszczęśliwym wydarzeniu a nawet zorganizowanie opieki dla dzieci albo naszego pupila na czas naszego pobytu w klinice ambulatoryjnej albo szpitalu.

Warto wspomnieć też o możliwości zakupu ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu otrzymamy ochronę polegającą na ewentualnym pokryciu odszkodowaniem strat z tytułu wyrządzenia nieumyślnych szkód spowodowanych przez nas lub naszych bliskich objętych ochroną.

Nie do przecenienia jest też opcja zakupu ubezpieczenia kosztów odwołania naszego zorganizowanego wypoczynku, anulowania zarezerwowanego noclegu czy też „zabukowanego” biletu na przelot. Czyli innymi słowy, jeśli nasz szef odwołałby nam z ważnych względów urlop albo przytrafiłaby się nam choroba wówczas otrzymamy zwrot poniesionych kosztów związanych z organizacją wypoczynku!

Ostatnim wariantem, którego zakup polecamy jest możliwość ubezpieczenia się dodatkowo na wypadek aktywnego uprawiania sportów wysokiego ryzyka albo wykonywania pracy zarobkowej – dzięki temu uzyskamy też ochronę specjalistyczną.

Kto może niech się ubezpieczy! Nie warto na tym oszczędzać.

Koszty ubezpieczenia są dość niewysokie, bo ochronę uzyskamy już za jednorazową składkę rzędu kilkudziesięciu złotych. Polisę można zawrzeć z dowolnego miejsca o dowolnej porze dnia lub nocy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć wielu ogromnych wydatków, które zmuszeni bylibyśmy ponieść, gdyby przytrafił nam się podczas wakacji. Koszt, którym zostalibyśmy przy takim zdarzeniu obciążeni nierzadko może sięgać kilkudziesięciu… tysięcy… EURO! Nie warto zatem na tym oszczędzać i być przezornym przed szkodą… Polecamy ubezpieczenia podróżne oraz opcje dodatkowe – dostępne online u ubezpieczycieli działających na naszym rynku.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

campaign-creators-pypeCEaJeZY-unsplash

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej
why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.