W jakich sytuacjach warto spłacić pożyczkę przed czasem?

pln_poduszka

Podstawowe pytanie czy warto spłacić pożyczkę przed czasem?

Czy decyzja o wcześniejszej spłacie pożyczki jest dla nas jako klientów opłacalna?
W każdym przypadku tak!

Czy ktoś nam może uniemożliwiać lub utrudniać wcześniejszą spłatę pożyczki?

Nie mam takiej możliwości, żeby ktoś robił nam „pod górkę” w tym temacie. Takie uprawnienia dla nas, czyli pożyczkobiorców wynika wprost z obowiązujących przepisów.

Jeśli zatem szczęśliwie staliśmy się nagle posiadaczami większej gotówki, która umożliwi nam wcześniejsze rozstanie z naszym zobowiązaniem o charakterze kredytowym, czyli pożyczką to oczywiście warto to zrobić. W każdej sytuacji zyskamy na takiej operacji – zapłacimy bowiem mniej należnych naszemu pożyczkodawcy odsetek a także w przypadku innych opłat powiązanych z długością okresu spłaty typu opłata administracyjna lub ubezpieczenie – nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

A co jeśli nie mamy pełnej kwoty na spłatę całości?

Każda wcześniejsza, nawet częściowa spłata spowoduje, że zapłacimy mniej odsetek za nasza pożyczkę. Innymi słowy będzie to dla nas zawsze korzystne rozwiązanie z którego warto skorzystać. Najczęściej w umowie kredytowej mamy wskazany rachunek, na który należy dokonywać spłat – warto jednak skontaktować się z naszym pożyczkodawcą i upewnić jaki sposób spłaty będzie w naszej konkretnej sytuacji najodpowiedniejszy.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

campaign-creators-pypeCEaJeZY-unsplash

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej
why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.