W jakich sytuacjach warto spłacić pożyczkę przed czasem?

Podstawowe pytanie czy warto spłacić pożyczkę przed czasem?

Czy decyzja o wcześniejszej spłacie pożyczki jest dla nas jako klientów opłacalna?
W każdym przypadku tak!

Czy ktoś nam może uniemożliwiać lub utrudniać wcześniejszą spłatę pożyczki?

Nie mam takiej możliwości, żeby ktoś robił nam „pod górkę” w tym temacie. Takie uprawnienia dla nas, czyli pożyczkobiorców wynika wprost z obowiązujących przepisów.

Jeśli zatem szczęśliwie staliśmy się nagle posiadaczami większej gotówki, która umożliwi nam wcześniejsze rozstanie z naszym zobowiązaniem o charakterze kredytowym, czyli pożyczką to oczywiście warto to zrobić. W każdej sytuacji zyskamy na takiej operacji – zapłacimy bowiem mniej należnych naszemu pożyczkodawcy odsetek a także w przypadku innych opłat powiązanych z długością okresu spłaty typu opłata administracyjna lub ubezpieczenie – nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

A co jeśli nie mamy pełnej kwoty na spłatę całości?

Każda wcześniejsza, nawet częściowa spłata spowoduje, że zapłacimy mniej odsetek za nasza pożyczkę. Innymi słowy będzie to dla nas zawsze korzystne rozwiązanie z którego warto skorzystać. Najczęściej w umowie kredytowej mamy wskazany rachunek, na który należy dokonywać spłat – warto jednak skontaktować się z naszym pożyczkodawcą i upewnić jaki sposób spłaty będzie w naszej konkretnej sytuacji najodpowiedniejszy.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Czy warto oszczędzać małe kwoty?

10 / 07 / 2019

Posiadanie gotówki odłożonej na „czarną godzinę” daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czytaj dalej

Jak zadbać o dobry sen?

03 / 07 / 2019

Nasze babcie zwykły mawiać, że „sen to najlepsze lekarstwo”. Czy rzeczywiście? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co daje dobry sen i jak można o niego zadbać.

Czytaj dalej

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.