Urlop bez niespodzianek – pakiety wakacyjnych polis podróżnych

post-img

Jaki zakres ochrony jest udostępniany?

Wybierając pomiędzy bogatą oferta dostępnych na rynku ubezpieczeń postanowiliśmy przeanalizować propozycje najpopularniejszych ubezpieczycieli, którzy udostępniają swoją ofertę on-line. Pośród chronionych ryzyk wymienić należy przede wszystkim:
•    Koszty leczenia ambulatoryjnego (KLA);
•    Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW);
•    Odpowiedzialność Cywilną (OC);
•    Ubezpieczenie bagażu podróżnego (bagaż).

Ile to kosztuje

Jeśli chronione ryzyka są w kwotach rzędu kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych zapewne większość z nas może obawiać się, że koszt takiej ochrony również będzie powalający… Nic bardziej mylnego! Zdarza się, że podstawowy pakiet otrzymamy w cenie niższej niż kosztuje lunch zagranicą… 

Dlaczego nie opłaca się podróżować bez ochrony?

Koszt wakacyjnej eskapady wynosi najczęściej od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych – w porównaniu do tych sum koszt składki za pełny pakiet ochrony ubezpieczeniowej wynoszący nie więcej niż kilka-kilkanaście złotych dziennie za osobę wydaje się być naprawdę akceptowalnym wydatkiem. Szczególnie w kontekście potencjalnych korzyści jakie niesie za sobą polisa podróżna w przypadku choroby, wypadku albo innego nieszczęśliwego zajścia… Naprawdę nie opłaca się „zaoszczędzić” tych pieniędzy na polisę -  pewność i bezpieczeństwo podczas wyjazdu są bezcenne – pamiętajmy o tym!