Spłata pożyczki przed terminem

Wiele osób decydując się na zaciągnięcie pożyczki online wie, że będzie w stanie spłacić ją wcześniej. Zazwyczaj jednak ludzie boją się wysokiej raty, więc rozkładają spłatę na możliwie długi okres, by miesięczne zobowiązanie obciążające domowy budżet było jak najniższe.

Wcześniejsza spłata – czy to coś kosztuje?

Nie, wcześniejsza spłata jest darmowa. Wystarczy w uzgodnionej formie przekazać środki na rachunek bankowy naszego pożyczkodawcy. Proste, prawda? Rozliczenie pożyczki następuje szybko, więc błyskawicznie przestaniemy być posiadaczami zobowiązania.

Częściowa spłata – czy warto?

Jeśli brakuje nam środków na całkowitą przedterminową spłatę nie ma się co tym faktem przejmować. Lepsza nawet częściowa spłata niż żadna. Dlaczego? Bo wyjdzie nas to sumarycznie taniej – mniej zapłacimy odsetek a także różnego rodzaju opłat, które są uzależnione od okresu spłaty (jak np. opłata administracyjna lub u wybranych pożyczkodawców ubezpieczenie).

Czy wcześniejsza spłata zobowiązania uniemożliwia nam zaciągnięcie kolejnego?

Nie, wręcz przeciwnie. Dla pożyczkodawcy fakt, że terminowo uregulowaliśmy wcześniejsze zobowiązanie ma olbrzymie znaczenie. Działa to oczywiście z korzyścią dla nas – jesteśmy dzięki temu bardziej wiarygodni przy ubieganiu się o kolejną pożyczkę.

Czy ktoś może nam uniemożliwić wcześniejszą spłatę pożyczki?

Nie, takie uprawnienie wynika z obecnie obowiązujących przepisów w Polsce, a konkretniej z Ustawy o kredycie konsumenckim, w którym to sformułowane jest wprost, że mamy prawo do darmowej wcześniejszej spłaty zaciągniętego przez nas zobowiązania.

Czy może się zdarzyć sytuacja, w której spłata pożyczki będzie anulowana?

Nie, nie ma takiej możliwości. Każda wpłata tytułem całkowitej spłaty w uzgodnionej formie jest skuteczna, czyli powoduje zmniejszenie lub zamknięcie naszego zobowiązania kredytowego u pożyczkodawcy.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Czy warto oszczędzać małe kwoty?

10 / 07 / 2019

Posiadanie gotówki odłożonej na „czarną godzinę” daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czytaj dalej

Jak zadbać o dobry sen?

03 / 07 / 2019

Nasze babcie zwykły mawiać, że „sen to najlepsze lekarstwo”. Czy rzeczywiście? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co daje dobry sen i jak można o niego zadbać.

Czytaj dalej

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.