Smutne wieści - nie dostałeś pożyczki - czemu?

gotowka_nozyczki

Odmowa, czyli decyzja negatywna w zakresie nie przyznania Ci pożyczki nie bierze się znikąd. Powodów, dla których tak się może dziać jest przynajmniej kilka. Warto wiedzieć co może być tego przyczyną, żeby przestrzec innych lub samemu w przyszłości nie powielać takich samych błędów.

Jak można się było domyśleć – pożyczkodawca przed udzieleniem nam finansowania chce się upewnić czy będziemy w stanie obsłużyć spłatę zobowiązania, które zamierzamy zaciągnąć. Z tego właśnie powodu chce nas sprawdzić, czyli zweryfikować maksymalnie dużo informacji na nasz temat.

Powody odmowy otrzymania pożyczki

Niskie, nieregularne albo nieudokumentowane dochody

Pracujesz bez umowy, Twoje przychody są w formie gotówkowej lub pracujesz tymczasowo? Z punktu widzenia pożyczkodawcy najoptymalniejsza sytuacja jest wtedy, gdy jesteś zatrudniony w stabilnej firmie na umowę o pracę lub uzyskujesz pewne świadczenie emerytalno-rentowe i Twój dochód wpływa na konto bankowe. Każda inna sytuacja może powodować trudności w uzyskaniu pożyczki lub wymagać dłuższej indywidualnej analizy.

Brak historii kredytowej albo zła historia w BIK

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z żadnej formy kredytowania takiej jak karta kredytowa albo kredyt może to obniżyć Twoje szanse na uzyskanie pożyczki. Podobnie sytuacja przedstawia się, gdy przy już udzielonej pożyczce wystąpiły trudności w spłacie takie jak opóźnienie w zapłacie rat albo wręcz kredyt został postawiony do windykacji przez komornika. To bez dwóch zdań nie zadziała na naszą korzyść. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę jak ważne są nasze zachowania przy już posiadanym kredycie lub pożyczce. Wszystkie informacje – o tym kiedy i gdzie pytaliśmy o kredyt wysyłając wniosek, w jakiej kwocie udzielono nam pożyczki a także czy wystąpiły ewentualne trudności w spłacie rejestrowane są i ewidencjonowane przez Biuro Informacji Kredytowej (tzw. BIK). Za każdą naszą pozytywną lub negatywną „aktywność” przydzielane są punkty, które ostatecznie wpływają na naszą ocenę w BIK, co odgrywa kolosalną rolę przy udzielaniu nam (lub nie) pożyczki.

Nadmierne zadłużenie albo brak zdolności kredytowej

Jak dowiedzieliśmy się wcześniej nasza zdolność do obsługi wnioskowanego zobowiązania (pożyczki lub kredytu) jest analizowana i podlega ocenie. Wpływ na to ma naturalnie fakt czy i w jakiej wysokości uzyskujemy dochody – zbyt niskie uniemożliwią nam spłatę rat, zaś wysokie przy jednoczesnym posiadaniu ogromnych obciążeń też nie poprawią naszej sytuacji. Trzeba zawsze rozważnie gospodarować naszym domowym budżetem, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i kto będzie sprawdzał naszą sytuację ekonomiczną.

Tylko prawda nas obroni, czyli kłamstwo ma krótkie nogi

Najgorszą sytuacją, w którą możemy się sami uplasować jest to, że „elastycznie” będziemy zarządzali prawdą, czyli zapomnimy o tym, że mamy dzieci na utrzymaniu, będziemy chcieli zataić informację o posiadanych kredytach lub zawyżymy uzyskiwane dochody. Te informacje są weryfikowane w różnych bazach i generalnie bardzo szybko można sprawdzić stan faktyczny, więc w przypadku zdiagnozowania takich nieścisłości nasza sytuacja będzie nieciekawa, czyli żadnych szans na otrzymanie pożyczki…

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej
jametlene-reskp-hGKXqee3Zxw-unsplash

4 łapy i 1 ogon, czyli 5 powodów, dla których warto mieć psa

20 / 08 / 2019

Małe i duże, krótko- i długowłose, ze stojącymi i klapniętymi uszami, stróżujące i do towarzystwa, rasowe i kundelki – psy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Ostatnie badania pokazują, że posiadanie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.