Reklamacja w sporze z pożyczkodawcą

idea

Oczywiście najpierw składamy reklamację u swojego pożyczkodawcy. Możliwie szczegółowo należy określić co wzbudza nasze obawy i zastrzeżenia w zakresie zaoferowanego produktu lub świadczonej usługi a także powinniśmy wskazać nasze oczekiwania dotyczące sposobu rozpatrzenia naszej reklamacji.
W przypadku braku wiedzy albo innych doświadczeń związanych z przygotowaniem takiej reklamacji wsparcia możemy poszukiwać np. u Rzecznika Finansowego. Odpowiedzi na reklamację powinniśmy spodziewać się niezwłocznie, ale nie później niż w przeciągu jednego miesiąca od jej złożenia.
Jeśli nasza sprawa jest bardzo skomplikowana wówczas dopuszcza się sytuację, gdy odpowiedź otrzymamy w ciągu dwóch miesięcy. Zawsze jednak powinniśmy być na bieżąco informowani o procesie rozpatrywania naszej reklamacji – na jakim jest ona etapie i kiedy powinniśmy otrzymać odpowiedź.

Akcja i reakcja

Darmowe wsparcie uzyskamy chociażby u Rzecznika Finansowego a także u powiatowych lub miejskich rzeczników konsumentów. Rzecznik wśród swoich zadań ma m.in. rozpatrywanie skarg i wniosków od pojedynczych klientów w zakresie odmową uznania reklamacji przez pożyczkodawcę. Może nawet wziąć udział w toczącym się już postępowaniu pomiędzy klientem a pożyczkodawcą.

Pozasądowe metody rozwiązywania sporów

 

Pomocy możemy ponadto poszukiwać również w poniższych instytucjach:

  • Sąd Polubowny przy KNF
  • Rzecznik Finansowy
  • Bankowy Arbitraż Konsumencki

Rozstrzyganie sporów przed sądem powszechnym.

Zawsze można też dochodzić swoich roszczeń w drodze powództwa cywilnego. Warto jednak w takiej sytuacji mieć profesjonalne wsparcie. Nieodpłatną pomoc uzyskamy u rzeczników konsumentów i w organizacjach konsumenckich. Szybciej, ale już niestety odpłatnie pomóc nam mogą kancelarie prawne.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

vlad-gedroics-4ws_xLKQMWI-unsplash

Jak dbać o linię – poradnik dla zapracowanych

14 / 02 / 2020

Ani się obejrzałeś/aś, a skończył się styczeń. Nowe otwarcie i towarzyszące mu postanowienia o rzucaniu palenia, zrzuceniu wagi czy większej aktywności fizycznej to już raczej pieśń przeszłości. Niemniej, każdy moment...

Czytaj dalej
milan-popovic-BmyXTxyDL-I-unsplash

Nie taki remont drogi, jak go malują!

23 / 01 / 2020

Remont… na samą myśl o nim wielu z nas cierpnie skóra. Czasochłonny, kosztowny, wymagający cierpliwości do fachowca czy ekipy, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Ale tak być nie...

Czytaj dalej
Scoring

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.