Reklamacja w sporze z pożyczkodawcą

idea

Oczywiście najpierw składamy reklamację u swojego pożyczkodawcy. Możliwie szczegółowo należy określić co wzbudza nasze obawy i zastrzeżenia w zakresie zaoferowanego produktu lub świadczonej usługi a także powinniśmy wskazać nasze oczekiwania dotyczące sposobu rozpatrzenia naszej reklamacji.
W przypadku braku wiedzy albo innych doświadczeń związanych z przygotowaniem takiej reklamacji wsparcia możemy poszukiwać np. u Rzecznika Finansowego. Odpowiedzi na reklamację powinniśmy spodziewać się niezwłocznie, ale nie później niż w przeciągu jednego miesiąca od jej złożenia.
Jeśli nasza sprawa jest bardzo skomplikowana wówczas dopuszcza się sytuację, gdy odpowiedź otrzymamy w ciągu dwóch miesięcy. Zawsze jednak powinniśmy być na bieżąco informowani o procesie rozpatrywania naszej reklamacji – na jakim jest ona etapie i kiedy powinniśmy otrzymać odpowiedź.

Akcja i reakcja

Darmowe wsparcie uzyskamy chociażby u Rzecznika Finansowego a także u powiatowych lub miejskich rzeczników konsumentów. Rzecznik wśród swoich zadań ma m.in. rozpatrywanie skarg i wniosków od pojedynczych klientów w zakresie odmową uznania reklamacji przez pożyczkodawcę. Może nawet wziąć udział w toczącym się już postępowaniu pomiędzy klientem a pożyczkodawcą.

Pozasądowe metody rozwiązywania sporów

 

Pomocy możemy ponadto poszukiwać również w poniższych instytucjach:

  • Sąd Polubowny przy KNF
  • Rzecznik Finansowy
  • Bankowy Arbitraż Konsumencki

Rozstrzyganie sporów przed sądem powszechnym.

Zawsze można też dochodzić swoich roszczeń w drodze powództwa cywilnego. Warto jednak w takiej sytuacji mieć profesjonalne wsparcie. Nieodpłatną pomoc uzyskamy u rzeczników konsumentów i w organizacjach konsumenckich. Szybciej, ale już niestety odpłatnie pomóc nam mogą kancelarie prawne.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej
jametlene-reskp-hGKXqee3Zxw-unsplash

4 łapy i 1 ogon, czyli 5 powodów, dla których warto mieć psa

20 / 08 / 2019

Małe i duże, krótko- i długowłose, ze stojącymi i klapniętymi uszami, stróżujące i do towarzystwa, rasowe i kundelki – psy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Ostatnie badania pokazują, że posiadanie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.