Reklamacja w sporze z pożyczkodawcą

Oczywiście najpierw składamy reklamację u swojego pożyczkodawcy. Możliwie szczegółowo należy określić co wzbudza nasze obawy i zastrzeżenia w zakresie zaoferowanego produktu lub świadczonej usługi a także powinniśmy wskazać nasze oczekiwania dotyczące sposobu rozpatrzenia naszej reklamacji.
W przypadku braku wiedzy albo innych doświadczeń związanych z przygotowaniem takiej reklamacji wsparcia możemy poszukiwać np. u Rzecznika Finansowego. Odpowiedzi na reklamację powinniśmy spodziewać się niezwłocznie, ale nie później niż w przeciągu jednego miesiąca od jej złożenia.
Jeśli nasza sprawa jest bardzo skomplikowana wówczas dopuszcza się sytuację, gdy odpowiedź otrzymamy w ciągu dwóch miesięcy. Zawsze jednak powinniśmy być na bieżąco informowani o procesie rozpatrywania naszej reklamacji – na jakim jest ona etapie i kiedy powinniśmy otrzymać odpowiedź.

Akcja i reakcja

Darmowe wsparcie uzyskamy chociażby u Rzecznika Finansowego a także u powiatowych lub miejskich rzeczników konsumentów. Rzecznik wśród swoich zadań ma m.in. rozpatrywanie skarg i wniosków od pojedynczych klientów w zakresie odmową uznania reklamacji przez pożyczkodawcę. Może nawet wziąć udział w toczącym się już postępowaniu pomiędzy klientem a pożyczkodawcą.

Pozasądowe metody rozwiązywania sporów

 

Pomocy możemy ponadto poszukiwać również w poniższych instytucjach:

  • Sąd Polubowny przy KNF
  • Rzecznik Finansowy
  • Bankowy Arbitraż Konsumencki

Rozstrzyganie sporów przed sądem powszechnym.

Zawsze można też dochodzić swoich roszczeń w drodze powództwa cywilnego. Warto jednak w takiej sytuacji mieć profesjonalne wsparcie. Nieodpłatną pomoc uzyskamy u rzeczników konsumentów i w organizacjach konsumenckich. Szybciej, ale już niestety odpłatnie pomóc nam mogą kancelarie prawne.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Czy warto oszczędzać małe kwoty?

10 / 07 / 2019

Posiadanie gotówki odłożonej na „czarną godzinę” daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czytaj dalej

Jak zadbać o dobry sen?

03 / 07 / 2019

Nasze babcie zwykły mawiać, że „sen to najlepsze lekarstwo”. Czy rzeczywiście? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co daje dobry sen i jak można o niego zadbać.

Czytaj dalej

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.