Premiera nowego iPhone – czy naprawdę musisz go mieć?

post-img

Lubisz nowinki technologiczne? Podążasz za najnowszymi trendami? Jesteś fanem technologii ze stajni firmy Apple? W takim razie na pewno już wiesz o tym, że wczoraj zaprezentowano najnowsze iPhone 8 oraz iPhone X. Jakie wprowadzono udogodnienia dla klientów i jakiej ceny za urządzenie należy się spodziewać w Polsce?

Odpowiedź jest niestety smutna – najnowszy iPhone to jak się można było spodziewać bardzo duży wydatek a lista innowacji niestety nie robi już takiego wrażenia jak wprowadzane w poprzednich wersjach „smaczki”.

Ale konkretnie – ile? W Polsce cena iPhone 8 ma się rozpoczynać od 4979 zł. Prawdopodobnie można będzie liczyć na oferty telekomów, które zaproponują propozycje ratalnego zakupu, ale tu w połączeniu z abonamentem też ciężko spodziewać się cen poniżej 150 zł miesięcznie przy stosunkowo długim okresie umownym i istotnej wpłacie inicjalnej.

Co do udogodnień dla nowych nabywców? Zwiększona ma zostać powierzchnia aktywnego wyświetlacza, będzie można identyfikować użytkownika po twarzy – tzw. face ID oraz pierwszy raz zaproponowana zostanie możliwość bezprzewodowego ładowania.

Alternatywnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy najnowszego iPhone muszą mieć jest skorzystanie z opcji sfinansowania jego zakupu pożyczką – wówczas nie trzeba angażować własnych środków na opłatę inicjalną/na start, zaś długość spłaty dostosować do naszych indywidualnych preferencji w zakresie wysokości raty, którą nasz domowy budżet udźwignie bez nadmiernych obciążeń. Otwarte pozostaje tylko pytanie czy warto inwestować w zakup urządzenia za niemal 5tysięcy złotych…