Pożyczka dla emeryta

Emeryci i renciści stanowią w Polsce bardzo liczną grupę społeczną. Coraz chętniej i śmielej korzystają oni z dobrodziejstw szybkich pożyczek pozabankowych. Klienci ci z jednej strony cenią sobie wygodę dotyczącą możliwości otrzymania gotówki online, z drugiej zaś są najczęściej rzeszą lojalnych i rzetelnych pożyczkobiorców spłacających terminowo swoje zobowiązania. Stosunkowo często udaje się im nawet przed terminem uregulować swoją pożyczkę. Z tych właśnie powodów pożyczkodawcy chcą wejść w łaski grupy najstarszych klientów. Do kogo i jak senior może zwrócić się po pożyczkę?

WIEK JUŻ W NICZYM NIE OGRANICZA – WRĘCZ PRZECIWNIE

Jeśli jesteśmy na emeryturze czy rencie oraz potrzebujemy pożyczki to z całą pewnością w pierwszej kolejności spośród dostępnych na rynku firm pożyczkowych warto wybrać te, które nie ograniczają maksymalnego wieku pożyczkobiorcy. Jest ich sporo. Co ciekawe pożyczone pieniądze polscy seniorzy przeznaczają najczęściej na bieżące wydatki w tym niestety leki, wymianę na nowy lub naprawę elektroniki typu sprzęty RTV i AGD, remont mieszkania a nawet sfinansowanie prezentów dla najbliższych.

MY NIE POŻYCZYMY SENIOROWI? SKĄDŻE ZNOWU!

Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm pożyczkowych wyspecjalizowanych w udzielaniu szybkich pożyczek online. Głównie ukierunkowane są one na udostępnianie krótkoterminowych, spłacanych w wygodnych ratach pożyczek w indywidualnie ustalanej wysokości. Naturalnie należy spełnić określone kryteria podstawowe, ażeby ubiegać się o pożyczkę online – zaliczyć do nich należy:

· pełną zdolność do czynności prawnych,
· miejsce zamieszkania w Polsce,
· posiadanie aktywnego numeru telefonu komórkowego i konta bankowego w Polsce.

Ważnym z punktu widzenia wielu emerytów jest fakt, że maksymalna kwota pożyczki to aż 5000 zł.

Istotnym jest również fakt, że spłatę można dopasować indywidualnych preferencji – od kilku miesięcy aż do 3 lat (36 rat). Im dłuższy okres spłaty tym większe prawdopodobieństwo, że rata będzie stosunkowo niska.

POŻYCZAJ ODPOWIEDZIALNIE

Propozycje różnych firm pożyczkowych są do siebie dość podobne. Najważniejszymi czynnikami determinującymi wybór takiej a nie innej firmy jest to ile potrzebujemy pieniędzy oraz w jakim czasie zakładamy, że bezproblemowo wyrobimy się ze spłatą rat.

Warto też skierować swoje ścieżki wyboru na takich pożyczkodawców, którzy błyskawicznie udzielą nam pożyczki przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnego minimum formalności. Naprawdę epoka, w której konieczne było dostarczanie różnych zaświadczeń powoli odchodzi do lamusa.

Na samym końcu warto po raz kolejny przypomnieć, że nie każdy z nas musi specjalizować się w finansach osobistych. W takim przypadku korzystamy z naszych praw konsumenckich – czyli chociażby tego, że umowa musi być dla nas jasna i zrozumiała – jeśli z interpretacją jakiegokolwiek zapisu mamy problem lub wątpliwość pożyczkodawca musi nam wszystko wyjaśnić. Bez żadnych problemów powinniśmy też otrzymać darmowy egzemplarz umowy do zapoznania się a także mieć pełną świadomość możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia bez podawania przyczyny oraz fakt, że w każdej chwili możemy bez żadnych opłat dokonać wcześniejszej spłaty pożyczki.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Czy warto oszczędzać małe kwoty?

10 / 07 / 2019

Posiadanie gotówki odłożonej na „czarną godzinę” daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czytaj dalej

Jak zadbać o dobry sen?

03 / 07 / 2019

Nasze babcie zwykły mawiać, że „sen to najlepsze lekarstwo”. Czy rzeczywiście? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co daje dobry sen i jak można o niego zadbać.

Czytaj dalej

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.