Pożyczanie może być fair

Promocja jest najskuteczniejszym sposobem pozyskania nowych klientów.

Pożyczki i kredyty gotówkowe powinny mieć tak skonstruowany przekaz reklamowy, ażeby był on sformułowany w sposób zrozumiały dla przeciętnego Kowalskiego, a forma przekazu powinna umożliwiać swobodne zapoznanie się odbiorcy z jego treścią.

W reklamie należy ostrożnie używać terminów „najlepszy”, „pierwszy”, "lider”, „najtańszy” itp. stosowane dla określenia czołowej pozycji w danej kategorii - należy każdorazowo poprzeć je obiektywną oceną, np. badaniami marketingowymi, rankingiem przygotowanym przez podmiot niezależny od reklamodawcy.

W takim przypadku należy zawsze wskazać źródło prezentowanych informacji. 

Nie można w żaden sposób wprowadzać w błąd albo obiecywać rzeczy nierealnych - np. wypłaty środków w 5 minut - trzeba zawsze podać od kiedy liczony jest ten czas.

Szkoda, że podobne praktyki nie są powszechnie stosowane również przy innych produktach finansowych, ale być może to jest właśnie przyszłość polskiej bankowości i kierunek, w którym powinny zmierzać finanse osobiste?

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Czy warto oszczędzać małe kwoty?

10 / 07 / 2019

Posiadanie gotówki odłożonej na „czarną godzinę” daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czytaj dalej

Jak zadbać o dobry sen?

03 / 07 / 2019

Nasze babcie zwykły mawiać, że „sen to najlepsze lekarstwo”. Czy rzeczywiście? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co daje dobry sen i jak można o niego zadbać.

Czytaj dalej

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.