Potrzebujesz gotówki? Sprawdź jak znaleźć najlepszą pożyczkę poza bankiem

flow

Dlaczego pożyczki poza bankiem cieszą się tak dużą popularnością?

Banki zazwyczaj udzielają kredytów na większe kwoty, a proces rozpatrywania wniosku o tego typu zobowiązanie oraz dostarczenie wymaganych dokumentów zajmuje sporo czasu. Nic więc dziwnego, że osoby potrzebujące gotówki natychmiast zaczynają rozglądać się za pożyczką oferowaną przez instytucje pozabankowe. Dzięki nim można w krótkim czasie uzyskać pieniądze – w razie przejściowych kłopotów finansowych lub innych sytuacji kryzysowych, np. kiedy nieoczekiwanie zepsuje nam się lodówka albo pralka i nie mamy wystarczających środków na pokrycie kosztów naprawy albo zakup nowego urządzenia. Pożyczki na nieduże kwoty można dostać bardzo szybko, a dodatkowo zaletą tego rozwiązania jest możliwość złożenia wniosku w 100% online przez Internet. Ograniczone formalności i uproszczona procedura przyznawania pożyczki to kolejna bezsprzeczna zachęta. Oczywiście decydując się na takie rozwiązanie warto porównać propozycje różnych firm i wybrać tę najbardziej dla nas korzystną. Wymaga to nieco wysiłku, ale za to pozwoli uchronić się przed dodatkowymi kosztami.

Od czego zacząć poszukiwania?

Kiedy potrzebujemy gotówki zazwyczaj staramy się jak najszybciej złożyć wniosek o pożyczkę, aby w krótkim czasie otrzymać pieniądze na konto. Pośpiech to jednak zły doradca, a ponieważ na rynku funkcjonuje całkiem sporo firm oferujących pożyczki, warto sprawdzić, która z nich ma najbardziej korzystne warunki. Rozsądnie będzie więc poszukać odpowiednich informacji w Internecie i porównać całkowity koszt zobowiązania. Można też zapytać znajomych o godne polecenia firmy przedstawiające swoją ofertę w sposób jasny i pozwalający jednoznacznie określić kwotę, jaką trzeba będzie zwrócić.

Wybieranie oferty

Podczas poszukiwania oferty w najwyższym stopniu spełniającej nasze oczekiwania, trzeba przede wszystkim ustalić kwotę, o jaką chcemy wnioskować, a także czas na spłatę zadłużenia. Obecnie na wielu tematycznych stronach internetowych znaleźć można porównywarki pożyczek pod względem ich kwoty, czasu na spłatę zobowiązania czy wysokości RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania będącej najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem pozwalającym ocenić ich atrakcyjność. Również same firmy pożyczkowe umieszczają na swoich internetowych stronach www specjalne kalkulatory umożliwiające precyzyjne określenie wysokości rat zależnie od wybranej kwoty czy okresu spłaty.

Sprawdzona firma

Kiedy już wybierzemy konkretną ofertę i zdecydujemy się na pożyczkę, warto zweryfikować wiarygodność pożyczkodawcy. Ten krok nie zajmuje wiele czasu, ale jest bardzo ważny, ponieważ pozwala upewnić się, że korzystamy z usług firmy podlegającej właściwemu nadzorowi, która jednocześnie jest rzetelna. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie znajduje się lista pożyczkodawców, z jakimi nie warto nawiązywać współpracy.

Dostępność pożyczek online

Pożyczki oferowane wygodnie przez Internet wielu osobom kojarzą się z tzw. chwilówkami zaciąganymi na krótki okres czasu. W rzeczywistości jednak osoby poszukujące szybkiego dofinansowania mają większy wybór i mogą znaleźć ofertę z dłuższym czasem na spłatę zobowiązania. Warto przy tym wspomnieć, że nie wszyscy pożyczkodawcy skłonni są pozytywnie rozpatrzeć składany przez klienta wniosek, jeśli ten znajduje się w rejestrze dłużników. Różne firmy mają więc różne warunki – jedne będą wymagały okazania dokumentu poświadczającego stałe dochody, inne zaś braku wpisu do rejestru danych BIK, ERIF czy BIG Infomonitor oraz określonego wieku. Należy o tym pamiętać składając wniosek.

Zapoznaj się z umową

W przypadku pożyczek przez Internet umowa z pożyczkodawcą zawierana jest poprzez wykonanie jednozłotowego przelewu weryfikacyjnego. Oczywiście przed transakcją trzeba zapoznać się z treścią umowy i jej warunkami. Odpowiednie informacje zazwyczaj znajdują się na stronie firmy oferującej pożyczki online. W dokumencie powinny znaleźć się szczegółowe informacje dotyczące RRSO, pożyczonej kwoty, sposobu regulowania zadłużenia wraz z harmonogramem spłat i konsekwencjami w razie jego nieprzestrzegania, czy dodatkowych opłat. Dlaczego jest to ważne? Zapoznanie się z treścią umowy pozwoli określić całkowity koszt pożyczki, a jednocześnie zagwarantuje, że żadne nieprzewidziane opłaty nie zaskoczą nas w trakcie spłaty zadłużenia.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

vlad-gedroics-4ws_xLKQMWI-unsplash

Jak dbać o linię – poradnik dla zapracowanych

14 / 02 / 2020

Ani się obejrzałeś/aś, a skończył się styczeń. Nowe otwarcie i towarzyszące mu postanowienia o rzucaniu palenia, zrzuceniu wagi czy większej aktywności fizycznej to już raczej pieśń przeszłości. Niemniej, każdy moment...

Czytaj dalej
milan-popovic-BmyXTxyDL-I-unsplash

Nie taki remont drogi, jak go malują!

23 / 01 / 2020

Remont… na samą myśl o nim wielu z nas cierpnie skóra. Czasochłonny, kosztowny, wymagający cierpliwości do fachowca czy ekipy, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Ale tak być nie...

Czytaj dalej
Scoring

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.