Potrzeba pilna pożyczka? Jak zaciągnąć pożyczkę, żeby później nie żałować?

prezent

Na co wydajemy najwięcej?

Zgodnie z danymi drugiej edycji raportu „Portfel statystycznego Polaka” wykonanego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów przez Kantar Millward Brown, suma comiesięcznych rachunków wzrosła od 2015 roku aż o 61%. Według przeprowadzonego badania statystyczne gospodarstwo domowe w Polsce w każdym miesiącu płaci 1572 zł. Dla porównania jeszcze trzy lata temu ta kwota wynosiła 976 zł. Co składa się na tę sumę? Są to opłaty za prąd (średnio 193 zł), telefon (102 zł), wodę (108 zł) czy wywóz nieczystości (52 zł). Znaczną część comiesięcznych wydatków stanowią też czynsz (514 zł) i energia cieplna (336 zł). Po uregulowaniu wszystkich tych opłat w portfelu przeciętnego Polaka zostaje 1679 zł, co musi wystarczyć na jedzenie, odzież, kosmetyki, środki czystości, a także na rozrywkę oraz odłożenie oszczędności. Przy tak wysokich i stale rosnących kosztach życia nieprzewidziane wydatki mogą okazać się poważnym problemem. Nic więc dziwnego, że pożyczki przez Internet cieszą się sporym zainteresowaniem, a wybór jest naprawdę duży. Na liście firm pożyczkowych udostępnionych przez Komisję Nadzoru Finansowego znajdują się aż 124 podmioty funkcjonujące na terenie całego kraju. Jak więc pożyczać, aby nie pogorszyć swojej sytuacji finansowej?

 

Bezpieczne pożyczanie przez Internet

Duży wybór firm oferujących pożyczki przez Internet może utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji. Warto więc przede wszystkim określić swoje potrzeby i możliwości. Oprócz popularnych chwilówek zaciąganych na niewysokie sumy, które spłacić trzeba w krótkim czasie (zazwyczaj 30-60 dni), dostępne są także pożyczki ratalne, a więc takie, gdzie okres spłaty wynosi nawet 36 miesięcy. Takie rozwiązanie jest korzystne ze względu na fakt, że można ustalić wysokość rat na poziomie nieobciążającym w znaczący sposób domowego budżetu. Pamiętajmy, że każde zaciągnięte zobowiązanie trzeba spłacić, a opóźnienia w terminowym regulowaniu rat generują dodatkowe koszty. Najrozsądniej jest więc ustalić zarówno kwotę pożyczki, jak i wysokość rat w taki sposób, aby nie pojawiły się trudności ze spłatą zadłużenia. Na https://vippo.pl/można skorzystać z wygodnego kalkulatora, za pomocą którego w łatwy sposób klient obliczy całkowite koszty zobowiązania przy określonej kwocie pożyczki i wysokości rat. Oczywiście ważne jest też, aby zadbać o bezpieczeństwo. Przed skorzystaniem z konkretnej oferty należy sprawdzić czy dana firma znajduje się we wspomnianym rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego. W przeciwnym razie prawdopodobnie nie działa ona legalnie, a więc lepiej zrezygnować z jej usług. Sama decyzja o zaciągnięciu pożyczki również powinna być przemyślana. Jeśli potrzebujemy zastrzyku gotówki w krótkim czasie, może to być dobry sposób na podreperowanie domowego budżetu. Jeśli jednak zamierzamy przeznaczyć uzyskane w ten sposób pieniądze na mało istotny cel, warto poczekać z wydatkami.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej
jametlene-reskp-hGKXqee3Zxw-unsplash

4 łapy i 1 ogon, czyli 5 powodów, dla których warto mieć psa

20 / 08 / 2019

Małe i duże, krótko- i długowłose, ze stojącymi i klapniętymi uszami, stróżujące i do towarzystwa, rasowe i kundelki – psy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Ostatnie badania pokazują, że posiadanie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.