Poradnik jak wziąć pierwszą pożyczkę online

Nie zawsze mamy tyle środków własnych (oszczędności), że na wszystkei wydatki nam wystarczy... Jeśli zabraknie na faktycznie ważny wydatek wówczas najdogodniej po prostu wziąć  pożyczkę przez Internet. Złożenie wniosku o kredyt gotówkowy w banku to nie zawsze dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie, chcemy maksymalnie ograniczyć formalności, a w dodatku planujemy zaciągnąć zobowiązanie na niewielką kwotę. W takich przypadkach korzystniejsza może okazać się pożyczka pozabankowa. Obecnie większość firm zajmujących się ich udzielaniem oferuje możliwość złożenia wniosku przez Internet. W ten sposób nawet jeśli pracujemy do późna czy mieszkamy daleko od placówki takiej firmy, możemy w ciągu kilkunastu minut otrzymać pieniądze na konto. Kto skorzysta z takiej oferty i jak duże kwoty w ten sposób pożyczymy?

Gdzie najtaniej?

Firmy oferujące pożyczki przez internet zazwyczaj umieszczają na swoich stronach www specjalne kalkulatory lub inne symulatory rat pozwalające w łatwy sposób obliczyć koszty ewentualnej pożyczki. Wystarczy tylko zaznaczyć jak dużej kwoty potrzebujemy oraz ile czasu chcemy mieć na spłatę zobowiązania. Dzięki temu prostemu narzędziu łatwo będzie się zorientować, która firma ma najbardziej korzystną dla nas ofertę. Tego typu instytucje zazwyczaj udzielają pożyczek na kwoty sięgające kilku tysięcy złotych i na stosunkowo krótki czas.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Aby złożyć wniosek konieczna jest rejestracja na stronie internetowej pożyczkodawcy. Wcześniej warto jednak sprawdzić, czy spełniamy warunki wybranej przez nas firmy. Może to być np. określony wiek, albo akceptowalne przez nią źródła dochodu, jakie podajemy składając wniosek (umowa o pracę, emerytura, renta, itp.). Oprócz tego należy podać dane osobowe, numer indywidualnego rachunku osobistego (nie może on być zarejestrowany na dwie osoby, np. współmałżonków) czy adres mailowy. Kolejny krok to weryfikacja użytkownika. W tym celu trzeba podać serię i numer dowodu osobistego oraz PESEL. Pamiętajmy też, że wskazane we wniosku konto bankowe musi być zarejestrowane na te same dane, które widnieją w dowodzie osobistym. Ponadto trzeba wykonać przelew weryfikacyjny postępując ściśle według instrukcji podanych przez firmę pożyczkową. Kwota ta jest symboliczna i wynosi najczęściej 1 zł. Pożyczkodawca może też sprawdzać swoich klientów w bazach dłużników.

Jak długo trzeba czekać na decyzję o udzieleniu pożyczki?

Czas oczekiwania jest zazwyczaj bardzo krótki i zwykle wynosi kilkanaście minut –pożyczkodawca wówczas analizuje wniosek i oblicza naszą zdolność kredytową. Jeśli decyzja o udzieleniu pożyczki jest pozytywna, pieniądze powinny pojawić się na naszym koncie bardzo szybko, wiele jednak zależy od tego, w jakim banku mamy konto osobiste podane we wniosku.

Jak wygląda spłata pożyczki?

Spłata pożyczki, podobnie jak składanie wniosku o jej przyznanie, nie powinna sprawić większych trudności. Zazwyczaj wystarczy zalogować się na swoje konto, a następnie kliknąć w odpowiedni baner, aby uzyskać dane zawierające numer konta bankowego i tytuł przelewu pozwalające uregulować zobowiązanie. Może też wyświetlić się panel z ikonami różnych banków, a wtedy wystarczy wybrać instytucję, w której mamy rachunek osobisty, aby dokonać przelewu. Jeśli z jakichś powodów nie możemy w terminie dokonać wpłaty, trzeba o tym poinformować pożyczkodawcę odpowiednio wcześniej – w przeciwnym razie naliczone zostaną odsetki.

O czym trzeba pamiętać?

Decydując się na pożyczkę pozabankową warto sprawdzić, czy firma ją oferująca jest wiarygodna i swoją działalność prowadzi legalnie. Tego typu informacje znajdziemy m. in. na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Pamiętajmy też, że każde zobowiązanie trzeba będzie spłacić, dlatego powinniśmy realnie ocenić swoje możliwości i starać się o pożyczkę tylko w takiej wysokości, jaką będziemy w stanie regulować bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Czy warto oszczędzać małe kwoty?

10 / 07 / 2019

Posiadanie gotówki odłożonej na „czarną godzinę” daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czytaj dalej

Jak zadbać o dobry sen?

03 / 07 / 2019

Nasze babcie zwykły mawiać, że „sen to najlepsze lekarstwo”. Czy rzeczywiście? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co daje dobry sen i jak można o niego zadbać.

Czytaj dalej

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.