Pomagamy dzieciom z Fundacji Projekt Mokotów

fundacja_mokotow

Współczesny biznes kładzie coraz większą uwagę na koncepcję społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, która doskonali relacje między biznesem a społeczeństwem.

Firma odpowiedzialna społecznie to organizacja, która pozostaje otwarta i słucha otoczenia. Najczęściej największym wyzwaniem jest wybór odpowiedniej inicjatywy, która nie tylko wspierałaby szczytny cel, ale również pozostawała w zgodzie z filozofią firmy. O ile w Vippo od początku byliśmy przekonani o konieczności wspierania inicjatyw społecznych, o tyle trochę zajęło nam opracowanie podejścia do tego tematu.

Niemniej podjęliśmy wyzwanie i zaangażowaliśmy się w pomoc podopiecznym Fundacji Projekt Mokotów http://projektmokotow.pl/.Fundacja ukierunkowana jest na pomoc dzieciom z mniejszych miast lub z mniej zamożnych rodzin, która polega na pokazywaniu im świata pełnego wielkich możliwości. Świata, w którym mogą realizować swoje pasje, rozwijać zainteresowania, dążyć do osiągnięcia sukcesu na różnych polach dzięki konsekwentnemu dążeniu do celu i ciężkiej pracy.

            Mimo tego, że żyjemy w XXI wieku smutnym faktem jest to, że nie każde dziecko ma szansę na to, żeby rozwijać swoje pasje, zainteresowania na równi ze swoimi rówieśnikami. Szczególnie jeżeli pochodzi z mniejszego miasta lub miejscowości. Często brakuje na to środków i warunków. Często też ograniczenia i bariery tworzą się w głowie młodego człowieka, bo jak mieszkając w małej miejscowości można oczekiwać tego samego, co np. rówieśnik z Warszawy? Fundacja Projekt Mokotów łamie te ograniczenia, pokazuje młodym ludziom z mniejszych miejscowości, że każdy może osiągnąć swoje założone cele. Fundacja organizuje dla swoich podopiecznych wyjazdy do Warszawy oraz spotkania ze znanymi osobami, które w znaczniej większości pochodzą właśnie z mniejszych miejscowości, a nie z wielkich aglomeracji. W okresie letnim Fundacja organizuje wyjazdy podczas których organizowane są różnego rodzaju szkolenia i warsztaty, w tym warsztaty motywacyjne.

            W tym roku również Vippo miało możliwość wsparcia działań Fundacji poprzez organizację dla podopiecznych Fundacji Słonecznych Kolonii w malowniczo położonym, nadmorskim kurorcie. Czas spędzony tam obfitował nie tylko w dobrą zabawę, ale także dawał możliwość rozwijania mnóstwa umiejętności. Organizowane prace w zespołach pozawalały na to, by każde dziecko mogło wykazać się z najróżniejszej strony swoją pomysłowością, kreatywnością i odkrywać w sobie nowe predyspozycje, do robienia rzeczy, o których wcześniej nawet by nie pomyślało. Zajęcia sportowe dawały nie tylko zastrzyk energii, ale także mnóstwo frajdy, zabawy i uczyły zdrowej rywalizacji. Chociaż to wakacje, nie obyło się bez sesji edukacyjnych. I choć to tylko tak groźnie brzmi, to na owych spotkaniach poruszane były istotne tematy, takie jak zdrowe odżywianie, świadomość dotycząca ekologii, bezpiecznych finansów czy planowania czasu. Cały pobyt zorganizowany był tak, żeby podopieczni Fundacji mieli poczucie, że spędzili go w sposób bardzo wartościowy. Otrzymując dobro, warto przekazać je dalej. Paradoksalnie dzieląc się nim, masz go coraz więcej.

Podopieczni Fundacji również skorzystali z tej lekcji, codziennie z chęcią pomagając przy koniach w stajni znajdującej się na terenie kurortu, czy organizując występy dla pensjonariuszy rzeczonego ośrodka. To świetne uczucie dawać coś od siebie i widzieć radość obdarowanego. Zatem podopieczni Fundacji mieli podczas wyjazdu możliwość brać pozytywną energię, ale także dawać ją innym osobom. Bezcenne.

Współpraca z Vippo była dla nas przykładem tego jak modelowo mogą być realizowane działania CSR. Całe wsparcie jakie Fundacja Projekt Mokotów i jej podopieczni otrzymali przerosła nasze oczekiwania. Dzięki niemu mogliśmy spędzić nasz letni obóz w fantastycznych warunkach i rozwijać wiele kompetencji niezbędnych naszym podopiecznym w ich rozwoju. Młodzież wyjechała z obozu z poczuciem wiary w siebie i swoje możliwości a jednocześnie z potrzebą dzielenia się i przekazywania tego co dostali. Organizacja całego wydarzenia nie byłaby możliwa bez aktywnego zaangażowania przedstawicieli Vippo, którzy nie tylko odpowiadali na nasze potrzeby, ale też wychodzili im naprzeciw. Jako członkowie zarządu Fundacji, jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.” – podsumowała Agnieszka Zielińska, główna pomysłodawczyni i założycielka Fundacji Projekt Mokotów. Takie ciepłe i serdeczne słowa powodują, że serce rośnie i chce się pomagać.

Cieszymy się, że Vippo przyczyniło się do sukcesu wyjazdu organizowanego przez Fundację.

Liczymy na współpracę w przyszłym roku!

Dobro wraca. #podajdalej

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

vlad-gedroics-4ws_xLKQMWI-unsplash

Jak dbać o linię – poradnik dla zapracowanych

14 / 02 / 2020

Ani się obejrzałeś/aś, a skończył się styczeń. Nowe otwarcie i towarzyszące mu postanowienia o rzucaniu palenia, zrzuceniu wagi czy większej aktywności fizycznej to już raczej pieśń przeszłości. Niemniej, każdy moment...

Czytaj dalej
milan-popovic-BmyXTxyDL-I-unsplash

Nie taki remont drogi, jak go malują!

23 / 01 / 2020

Remont… na samą myśl o nim wielu z nas cierpnie skóra. Czasochłonny, kosztowny, wymagający cierpliwości do fachowca czy ekipy, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Ale tak być nie...

Czytaj dalej
Scoring

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.