Po co lecieć do banku po pożyczkę...? Można ją wziąć szybciej i łatwiej!

komork

KOSZT POŻYCZKI W FIRMIE POŻYCZKOWEJ

Wielu klientów uważa, że pożyczki pozabankowe są nieopłacalne ze względu na wysokie koszty. I chociaż zdarzają się oferty z bardzo wysokim RRSO, można znaleźć również i korzystne propozycje. Oczywiście również w tym przypadku trzeba liczyć się trzeba z opłatami dodatkowymi obejmującymi opłatę przygotowawczą, opłatę administracyjną czy opłatę weryfikacyjną. Ta ostatnia zazwyczaj jednak jest niską kwotą wynoszącą 1 zł.

JAK ZNALEŹĆ NAJLEPSZĄ OFERTĘ?

Na mocy tzw. ustawy antylichwiarskiej zarówno firmy pożyczkowe, jak i bank, mogą naliczać koszty maksymalnie do ustalonej odgórnie wysokości. Koszty pozaodsetkowe nie mogą więc wynieść więcej niż 25% wysokości kapitału i nie więcej niż 30% w skali roku. Oczywiście warto porównywać różne oferty i sprawdzać, która z instytucji może nam zaproponować bardziej korzystną pożyczkę. Pomocne będą w tym również specjalne kalkulatory umieszczane na tematycznych stronach internetowych obliczające na podstawie wpisanych informacji całkowity koszt zobowiązania oraz raty stałe. Oczywiście to nie wszystko – nawet jeśli zdecydujemy się na konkretną ofertę, powinniśmy szczegółowo zapoznać się z warunkami umowy, a dokument podpisać tylko wówczas, jeśli jego treść jest dla nas w pełni zrozumiała. W przypadku zaciągania pożyczki pozabankowej rozsądnie też będzie zweryfikować firmę, z oferty której chcemy skorzystać. Odpowiednie informacje znaleźć można na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.

JAK POŻYCZAĆ, ABY NIE ŻAŁOWAĆ?

Wiele osób decyduje się na następną pożyczkę, chociaż spłaca już inne zobowiązania, a nierzadko jest to sposób na pokrycie rat z wcześniejszych kredytów. Takie postępowanie często powoduje powstanie błędnego koła, gdzie zadłużamy się coraz bardziej i stopniowo pogarszamy swoją sytuację finansową. Najlepiej jest więc zachować zdrowy rozsądek. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy skorzystanie z szybkiego zastrzyku gotówki będzie dobrym rozwiązaniem – może to być ograniczona czasowo promocja na kursy doszkalające czy obóz językowy dla dziecka. Tego typu wydatki to swego rodzaju inwestycja w siebie. Jeśli jednak nie stać nas na najnowszy model telewizora albo luksusowe wakacje za granicą, być może lepiej z nich zrezygnować i zgromadzić wcześniej odpowiednią sumę na ich sfinansowanie.

BANK CZY FIRMA POŻYCZKOWA?

Wybór w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Ponieważ do uzyskania pożyczki pozabankowej często wystarczy czyste konto w BIK, ważny dowód osobisty oraz posiadanie rachunku osobistego, wybór tego rozwiązania może okazać się korzystny dla osób potrzebujących gotówki natychmiast. Jeśli zaś planujemy pożyczyć wyższą niż kilka tysięcy kwotę na okres dłuższy niż trzy lata i możemy trochę poczekać na pożyczone środki – warto poszukać odpowiedniej oferty w banku.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

campaign-creators-pypeCEaJeZY-unsplash

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej
why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.