Nie taki remont drogi, jak go malują!

milan-popovic-BmyXTxyDL-I-unsplash

Remont… na samą myśl o nim wielu z nas cierpnie skóra. Czasochłonny, kosztowny, wymagający cierpliwości do fachowca czy ekipy, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Ale tak być nie musi. Dowiedz się jak szybko, łatwo i tanio zrobić mini-rewolucję i cieszyć się odświeżonym wnętrzem.

Co jakiś czas każdy z nas ma potrzebę zmiany otoczenia w mieszkaniu. Jednak generalny remont to wydarzenie, którego każdy z nas unika tak długo jak się da. Bo przekroczony budżet, bo zbyt długi czas realizacji prac, bo użeranie się z ekipą, bo kolor wyszedł inny niż w próbniku… To wszystko sprawia, że duże zmiany wprowadzamy raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Niemniej, są sposoby, żeby małymi nakładami odświeżyć przestrzeń, w której żyjemy i nadać jej nowy charakter. Tani remont naprawdę jest możliwy.

Kuchnia i łazienka

Kuchnia i łazienka zazwyczaj generują najwięcej kosztów. Glazura i terakota, szafki i sprzęty kuchenne, wyposażenie łazienki – to nie są tanie rzeczy. Na szczęście na wszystko jest sposób, nawet na remont tych pomieszczeń.

Stare kafelki, zarówno te podłogowe, jak i te ścienne, można pomalować. Na rynku jest wiele preparatów, które służą do malowania glazury i terakoty. Sama procedura jest prosta i nie różni się w zasadzie niczym od malowania ścian. Na oczyszczone i odtłuczone płytki nakłada się specjalną farbę podkładową, dzięki której powierzchnia płytek staje się bardziej „lepka’’. Następnie maluje się je 2 a czasem nawet 3 razy i gotowe.

Wanną też można odświeżyć, nakładając na nią akrylową nakładkę lub też malując ją akrylem w płynie. W obu przypadkach już po kilku godzinach wanna wygląda jak nowa. Przy okazji dobrze też zająć się silikonowym uszczelnieniem, które z czasem czernieje i staje się siedliskiem pleśni. Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać jest usunięcie silikonu za pomocą przeznaczonych do tego środków chemicznych. Zazwyczaj są bardzo żrące, więc trzeba robić to w rękawiczkach. Następnie oczyszcza się miejsce po nim i aplikuje nową warstwę.

Z kolei w kuchni warto pokusić się o wymianę frontów (drzwiczek) i blatów. Te zabiegi nie są czasochłonne i nie dezorganizują życia na kilka tygodni, a dzięki nim kuchnia zyskuje zupełnie nowy wygląd.

Pokoje

Oczywiście najprostszą opcją jest pomalowanie lub przemalowanie ścian. Z tą czynnością poradzi sobie każdy, bo nie wymaga ona żadnych specjalistycznych umiejętności. Trzeba tylko odpowiednio przygotować ściany (umyć i odtłuścić, ewentualnie zagruntować), zaopatrzyć się w wałek, tackę, pędzelki, farbę oraz inne akcesoria malarskie i do dzieła. 

Najbardziej czasochłonną czynnością jest zazwyczaj przygotowanie pomieszczenia, czyli zabezpieczeni podłóg, okien i wszystkich elementów, których nie chcemy pochlapać farbą. Samo malowanie jest proste i przyjemne. Pamiętajcie tylko o wietrzeniu pomieszczenia podczas malowania i po nim.

Malować można też stare tapety, gdy ich kolor i wzór się znudzą. Tak jak w przypadku ścian, warto wcześniej przygotować powierzchnię, żeby lepiej przyjmowała farbę.

Zniszczone i nienadające się do renowacji podłogi doskonale przykryją wytrzymałe wykładziny podłogowe. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele wzorów i kolorów, o różnych grubościach. Najprościej jest dopasować wykładzinę do kształtu pokoju, a następnie przykleić ją na taśmę dwustronną. Można też przykleić ją na klej.

Dodatki

Czasem wystarczy sama wymiana dodatków na nowe. Zasłony, kapy, koce, nowa tapicerka, poduszki czy lampy nie wydrenują kieszeni, więc to propozycja dla tych, którzy mają naprawdę ograniczony budżet.

Na koniec

Czekają cię zmiany w mieszkaniu, a nie masz środków, żeby go zrealizować? To już nie problem. Możesz zaciągnąć u nas pożyczkę ratalną na remont. To bardzo wygodna forma finansowania, która pozwala rozłożyć w czasie spłatę zobowiązania. W VIPPO.PL udzielamy pożyczek ratalnych do 6 000 złotych online, bez skomplikowanych formalności i bez poręczycieli.

 

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

vlad-gedroics-4ws_xLKQMWI-unsplash

Jak dbać o linię – poradnik dla zapracowanych

14 / 02 / 2020

Ani się obejrzałeś/aś, a skończył się styczeń. Nowe otwarcie i towarzyszące mu postanowienia o rzucaniu palenia, zrzuceniu wagi czy większej aktywności fizycznej to już raczej pieśń przeszłości. Niemniej, każdy moment...

Czytaj dalej
milan-popovic-BmyXTxyDL-I-unsplash

Nie taki remont drogi, jak go malują!

23 / 01 / 2020

Remont… na samą myśl o nim wielu z nas cierpnie skóra. Czasochłonny, kosztowny, wymagający cierpliwości do fachowca czy ekipy, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Ale tak być nie...

Czytaj dalej
Scoring

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.