Nadmiar urodzaju? Coraz więcej firm pożyczkowych - czy to dobrze?

prezent2

Rośnie liczba osób ze zobowiązaniami

Pod koniec ubiegłego roku w bazie Biura Informacji Kredytowej znajdowało się łącznie 15,3 mln klientów sektora bankowego i pożyczkowego, co daje wzrost o 108 tys. w stosunku do początku tego samego roku. Według danych BIK liczba zadłużonych wzrastała z miesiąca na miesiąc, przy czym w przypadku sektora pożyczkowego wzrosła ona aż o 24,8%. Jednocześnie warto zauważyć, że o 23,9% zwiększyła się też liczba osób obsługujących jednocześnie kredyty bankowe i pożyczki. Według wspomnianego raportu liczba klientów firm pożyczkowych współpracujących z Biurem Informacji Kredytowej wzrosła w 2017 roku o 101,3 tys. osób. Warto jednak zauważyć, że zdecydowana większość tych osób spłaca już zobowiązanie wobec banku – aż 80% klientów sektora pożyczkowego ma na swoim koncie również kredyt, a tylko 102 tys. z 498 tys. nie ma czynnych zobowiązań wobec banków. Istotne jest też to, że 24% spośród nich to osoby poniżej 24. roku życia.

 

Dlaczego pożyczki przez Internet cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Wzrost liczby klientów sektora pożyczkowego może wynikać z kilku czynników. Jednym z nich jest na pewno łatwość w uzyskaniu takiej pożyczki. Procedura przyznawania kredytu w banku jest bardziej skomplikowana i wymaga czasu, a niewystarczająca zdolność kredytowa wnioskodawców często dyskwalifikuje ich jako wiarygodnych klientów będących w stanie regulować zaciągnięte zobowiązanie terminowo. Wszystko to sprawia, że osoby potrzebujące w krótkim czasie dodatkowych środków mogą uzyskać je w instytucjach pozabankowych, przy czym czas oczekiwania na pieniądze jest krótszy, a możliwość złożenia wniosku przez Internet zapewnia wygodę. 

 

Jak pożyczać, żeby później nie żałować?

Chociaż pożyczki przez Internet są łatwiej dostępne niż kredyt gotówkowy w banku, warto pamiętać, że nie każdy może z takiego finansowania skorzystać. Coraz więcej instytucji pozabankowych współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej. Podczas starania się o pożyczkę nie trzeba co prawda przedstawiać zaświadczenia o dochodach czy zatrudnieniu, jednak pożyczkodawca prawdopodobnie sprawdzi historię wnioskującego w BIK, a jeśli ta będzie negatywna – może odmówić udzielenia pożyczki. Takie rozwiązanie z jednej strony chroni interesy samej firmy, z drugiej zaś może ustrzec przed zbyt pochopnym decydowaniem się na kolejne zadłużenie. Jeśli jednak postanawiamy zaciągnąć pożyczkę, warto rozsądnie wybrać ofertę i samą jej kwotę. Obecnie istnieje możliwość rozłożenia zobowiązania na wygodne do spłacenia raty. Za pomocą specjalnego kalkulatora dostępnego na https://vippo.pl/ można z łatwością obliczyć nie tylko całkowity koszt pożyczki, ale również wysokość rat. To wygodne i bezpłatne narzędzie pozwala więc podjąć rozsądną decyzję i wybrać pożyczkę, której spłata nie będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej
jametlene-reskp-hGKXqee3Zxw-unsplash

4 łapy i 1 ogon, czyli 5 powodów, dla których warto mieć psa

20 / 08 / 2019

Małe i duże, krótko- i długowłose, ze stojącymi i klapniętymi uszami, stróżujące i do towarzystwa, rasowe i kundelki – psy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Ostatnie badania pokazują, że posiadanie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.