Która pożyczka dla zatrudnionych na umowę zlecenie lub umowę o dzieło?

idea

Komu trudniej uzyskać kredyt w banku?

Banki przed udzieleniem kredytu badają zdolność kredytową swoich klientów. Składają się na nią m.in. miesięczne dochody, a także ponoszone w tym samym okresie wydatki, inne zobowiązania wobec banków i firm pożyczkowych oraz czynniki mogące wpływać na terminowe spłacanie zadłużenia, jak wiek wnioskującego o kredyt czy liczba osób będących na jego utrzymaniu. Dzięki temu bank ma szansę ocenić, czy klient będzie regulował raty kredytu na czas. Zatrudnienie ma więc niemałe znaczenie dla powodzenia w staraniu się o kredyt – staż pracy, stanowisko, wykształcenie i oczywiście rodzaj umowy często decyduje o tym, czy w oczach pracownika banku osoba starająca się o pożyczkę jest wiarygodna jako rzetelny klient. Umowa o pracę na czas nieokreślony to sygnał, że będzie ona miała stałe źródło dochodów, stąd też nie powinna mieć trudności z regulowaniem zadłużenia. A co z osobami pracującymi w ramach umowy zlecenia lub umowy o dzieło? Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2016 roku w Polsce takich osób było 1,25mln. Nie oznacza to jednak, że nie mogą one wnioskować o kredyt – wiele instytucji jest skłonnych do udzielenia pożyczki lub kredytu gotówkowego. W tym przypadku, o ile klient spełnia określone warunki, a więc np. uzyskuje dochód z danego źródła przez określony czas lub też na podstawie analizy rocznych dochodów można określić czy poradzi on sobie ze spłatą zadłużenia.

 

Pożyczka zamiast kredytu

Osoby, którym zależy na szybkim otrzymaniu pieniędzy i maksymalnym ograniczeniu formalności, mogą zdecydować się na pożyczki ratalne udzielane przez Internet przez instytucje pozabankowe. Tego typu firmy nie wymagają od swoich klientów składania zaświadczeń o zatrudnieniu czy udokumentowania miesięcznych dochodów. Dofinansowanie w tym przypadku udzielane jest na podstawie wypełnionego wniosku. Warto jednak wiedzieć, że wiele instytucji udzielających pożyczek online współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej i sprawdza historię kredytową swoich klientów. Osoby z negatywnym wpisem mogą więc mieć trudności z uzyskaniem szybkiej pożyczki przez Internet. Dlaczego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem? Z całą pewnością ze względu na proste procedury oraz krótki czas oczekiwania na pieniądze. Ponadto klient sam może ustalić wysokość pożyczki oraz okres spłaty, wystarczy tylko skorzystać ze specjalnego kalkulatora, takiego jak zamieszczony na https://vippo.pl. Przedstawione w przejrzysty sposób całkowite koszty takiego zobowiązania dodatkowo pozwalają użytkownikowi określić, czy stać go na pożyczkę i czy nie będzie miał trudności z jej terminowym regulowaniem. Oczywiście należy też sprawdzić, czy pożyczkodawca działa zgodnie z prawem i porównać co najmniej kilka ofert, aby wybrać tę najbardziej korzystną.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej
jametlene-reskp-hGKXqee3Zxw-unsplash

4 łapy i 1 ogon, czyli 5 powodów, dla których warto mieć psa

20 / 08 / 2019

Małe i duże, krótko- i długowłose, ze stojącymi i klapniętymi uszami, stróżujące i do towarzystwa, rasowe i kundelki – psy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Ostatnie badania pokazują, że posiadanie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.