Która oferta pożyczkowa jest najkorzystniejsza?

idea

Duża popularność pożyczek online

Pożyczki przez Internet cieszą się dużym zainteresowaniem m.in. ze względu na fakt, że są one łatwo dostępne. Ograniczone do niezbędnego minimum formalności oraz krótki czas oczekiwania na wydanie decyzji o przyznaniu pożyczki, a później na pieniądze sprawia, że z tego rozwiązania szczególnie chętnie korzystają osoby potrzebujące szybkiego zastrzyku gotówki. Aby uzyskać tego typu finansowanie nie trzeba składać zaświadczeń o dochodach, dzięki czemu jest ono dostępne również dla osób utrzymujących się z pracy w ramach umowy o dzieło czy umowy zlecenia a nawet ze stypendiów. Wszystko to sprawia, że pożyczki online są atrakcyjną alternatywą dla kredytów gotówkowych zaciąganych w bankach na niewielkie kwoty. Duża liczba dostępnych ofert może jednak sprawiać trudności w podjęciu ostatecznej decyzji. Na co zwracać uwagę podczas poszukiwania najlepszej pożyczki przez Internet?

 

Porównaj oferty

W Internecie nie brakuje specjalnych kalkulatorów przeznaczonych do szybkiego porównywania pożyczek dostępnych przez Internet. Dzięki nim można wybrać kilka najbardziej interesujących ofert, z którymi następnie warto zapoznać się bardziej szczegółowo. Zadanie jest nieco ułatwione ponieważ zgodnie z obowiązującymi od wiosny 2016 roku zasadami, firmy pożyczkowe mają obowiązek w sposób jednolity przedstawiać swoją ofertę i pokazać reprezentatywny przykład pożyczki z uwzględnieniem nie tylko RRSO, ale również całkowitych kosztów takiego zobowiązania. Oczywiście im niższe koszty, tym lepiej, warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię, a więc na ratę pożyczki. Jej wysokość powinna być dobrana w taki sposób, aby nie obciążała nadmiernie domowego budżetu. Na https://vippo.pl/ można w łatwy sposób sprawdzić całkowity koszt pożyczki po ustawieniu kwoty, jaką chcemy pożyczyć, a także wysokości rat.

 

Pamiętaj o rozsądku i bezpieczeństwie

Wybierając firmę udzielającą pożyczek online warto też pamiętać, że atrakcyjna oferta to nie wszystko – liczy się również rzetelność tego typu instytucji oraz współpraca oparta na przejrzystych zasadach. Od połowy 2017 roku instytucje pozabankowe zajmujące się udzielaniem pożyczek muszą zostać wpisane do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego, aby w ogóle móc prowadzić swoją działalność. Warto więc sprawdzić, czy firma z najbardziej atrakcyjną ofertą na rynku działa legalnie i jest godna zaufania. W przeciwnym razie lepiej zrezygnować ze współpracy i kontynuować poszukiwania. Obecnie wiele instytucji pozabankowych funkcjonujących w zgodzie z prawem może zaoferować dogodne pożyczki przez Internet, dlatego znalezienie odpowiedniej firmy nie powinno sprawić większych trudności.


 

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej
jametlene-reskp-hGKXqee3Zxw-unsplash

4 łapy i 1 ogon, czyli 5 powodów, dla których warto mieć psa

20 / 08 / 2019

Małe i duże, krótko- i długowłose, ze stojącymi i klapniętymi uszami, stróżujące i do towarzystwa, rasowe i kundelki – psy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Ostatnie badania pokazują, że posiadanie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.