Kto skorzysta z pożyczki bez zaświadczeń o dochodach?

Pożyczanie bez zaświadczeń

Klienci banków składający wniosek o kredyt muszą liczyć się z tym, że pracownicy instytucji wnikliwie oceniać będą ich zdolność do regularnego spłacania rat zadłużenia. W tym celu badana jest zdolność kredytowa, która zależy od wielu czynników, jak m.in. sytuacja życiowa wnioskodawcy, jego dochody, posiadanie aktywnych kredytów bądź pożyczek czy też wywiązywanie się do tej pory z regulowania posiadanych zadłużeń. Może więc okazać się, że osoby, które pracują w oparciu o umowę zlecenie lub umowę o dzieło są dla banku mało wiarygodni jako klienci będący w stanie wywiązywać się ze spłaty kredytu. I nawet jeśli ich sytuacja finansowa jest stabilna, mogą mieć trudności w uzyskaniu kredytu. Takie osoby często udają się więc do instytucji pozabankowych, gdzie zaciągnięcie pożyczki jest nieco łatwiejsze, a przede wszystkim do starania się o takie finansowanie nie trzeba składać zaświadczeń o zarobkach czy zatrudnieniu. W tym przypadku wystarczy dowód osobisty.

 

Wygodnie i bez wychodzenia z domu

Pożyczki ratalne przez Internet można zaciągnąć nie wychodząc z domu, co z pewnością jest kolejną zaletą tego rozwiązania. Aby starać się o tego typu finansowanie dowolnego celu wystarczy wejść na stronę internetową wybranej firmy, a następnie za pomocą specjalnego kalkulatora wybrać kwotę, jaką chcemy pożyczyć, a także preferowany okres spłaty – system wygeneruje pozostałe parametry, a tym samym obliczy całkowity koszt zobowiązania, co pozwoli ocenić atrakcyjność oferty. Później wystarczy wypełnić wniosek i poczekać na wydanie decyzji o przyznaniu pożyczki lub też o odmowie jej udzielenia – niezależnie od tego czy otrzymamy pozytywną, czy też negatywną odpowiedź, pożyczkodawca z pewnością nas o tym poinformuje.

 

Czy pożyczka bez zaświadczeń dostępna jest dla każdego?

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach co prawda jest łatwiej dostępna niż kredyt gotówkowy oferowany przez banki, jednak nie oznacza to, że otrzyma ją każdy klient składający wniosek. Obecnie coraz więcej firm pożyczkowych sprawdza osoby starające się o pożyczkę w Biurach Informacji Gospodarczej oraz Biurze Informacji Kredytowej, a negatywna historia kredytowa może wpłynąć na wydanie decyzji odmownej. Z całą pewnością takie rozwiązanie w postaci pozabankowej pożyczki jest korzystne, jeśli potrzebujemy pieniędzy w krótkim czasie. Brak konieczności okazywania zaświadczeń o dochodach czy innych dokumentów oraz ograniczone formalności gwarantują, że czas oczekiwania na pieniądze jest znacznie krótszy niż ma to miejsce w przypadku kredytów w banku. Pamiętajmy też o wyborze rzetelnej i uczciwej firmy posiadającej certyfikat etyczny, którym pochwalić się może m.in. Vippo – więcej na https://vippo.pl/.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Czy warto oszczędzać małe kwoty?

10 / 07 / 2019

Posiadanie gotówki odłożonej na „czarną godzinę” daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czytaj dalej

Jak zadbać o dobry sen?

03 / 07 / 2019

Nasze babcie zwykły mawiać, że „sen to najlepsze lekarstwo”. Czy rzeczywiście? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co daje dobry sen i jak można o niego zadbać.

Czytaj dalej

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.