Kredyt studencki – a może jednak pożyczka…

prezent2

Jeszcze tylko przez niecały miesiąc można składać wnioski o udzielenie preferencyjnych kredytów studenckich, gdzie dofinansowanie odsetek następuje z budżetu państwa.
Jak wiadomo edukacja kosztuje. Jednak tego rodzaju wydatki można śmiało traktować jako inwestycję w przyszłość. Prawdopodobnie dzięki niej będzie nam się kiedyś żyło lepiej.
Jednak są to też spore wydatki, na realizację których wymagane są pieniądze a z tymi, szczególnie w młodym wieku bywa różnie.

O kredyt studencki można ubiegać się w wybranych bankach (m.in. PKO Bank Polski i Pekao SA), procedura ich udzielenia nie należy do najłatwiejszych ani najkrótszych, ale faktycznie jest to najtańszy sposób na sfinansowanie wydatków osoby pobierającej nauki. Należy przedstawić jednak szereg dokumentów – m.in. zaświadczenia ze szkoły wyższej, dokumenty dochodowe najbliższych członków rodziny a tajże przedstawić zabezpieczenie spłaty, którym może być poręczenie udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Transze są wypłacane po zawarciu umowy, co w najlepszym scenariuszu trwa około miesiąc czasu.

A ten czas należy jakoś przeżyć. Sposobem może być szybki zastrzyk gotówki, który udzielany jest bez żadnych zabezpieczeń, zaświadczeń ani innych formalności. Oczywiście wiąże się to z większym ryzykiem, stąd tego rodzaju finansowanie kosztuje, ale faktycznie najsprawniej w ten właśnie sposób możemy załatać dziurę w domowym budżecie.
Niebywała zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim ekspresowy dostęp do środków przy pożyczkach udzielanych online a także fakt, że nie wiąże się to z obowiązkową wizytą np. w bankowej placówce.

Wygodny jest także sam sposób wnioskowania o gotówkę – wystarczy kilka kliknięć na ekranie smartfona albo w tablecie i już wniosek jest analizowany a środki mogą do nas trafić jeszcze tego samego dnia, co z oczywistych względów nie jest możliwe w przypadku kredytów studenckich. Z całą pewnością jest to opcją, którą każdy żak będący w potrzebie powinien rozważyć – być może równolegle ze złożeniem i oczekiwaniem na rozpatrzenie wniosku o studencki kredyt.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej
jametlene-reskp-hGKXqee3Zxw-unsplash

4 łapy i 1 ogon, czyli 5 powodów, dla których warto mieć psa

20 / 08 / 2019

Małe i duże, krótko- i długowłose, ze stojącymi i klapniętymi uszami, stróżujące i do towarzystwa, rasowe i kundelki – psy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Ostatnie badania pokazują, że posiadanie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.