Kredyt studencki – a może jednak pożyczka…

prezent2

Jeszcze tylko przez niecały miesiąc można składać wnioski o udzielenie preferencyjnych kredytów studenckich, gdzie dofinansowanie odsetek następuje z budżetu państwa.
Jak wiadomo edukacja kosztuje. Jednak tego rodzaju wydatki można śmiało traktować jako inwestycję w przyszłość. Prawdopodobnie dzięki niej będzie nam się kiedyś żyło lepiej.
Jednak są to też spore wydatki, na realizację których wymagane są pieniądze a z tymi, szczególnie w młodym wieku bywa różnie.

O kredyt studencki można ubiegać się w wybranych bankach (m.in. PKO Bank Polski i Pekao SA), procedura ich udzielenia nie należy do najłatwiejszych ani najkrótszych, ale faktycznie jest to najtańszy sposób na sfinansowanie wydatków osoby pobierającej nauki. Należy przedstawić jednak szereg dokumentów – m.in. zaświadczenia ze szkoły wyższej, dokumenty dochodowe najbliższych członków rodziny a tajże przedstawić zabezpieczenie spłaty, którym może być poręczenie udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Transze są wypłacane po zawarciu umowy, co w najlepszym scenariuszu trwa około miesiąc czasu.

A ten czas należy jakoś przeżyć. Sposobem może być szybki zastrzyk gotówki, który udzielany jest bez żadnych zabezpieczeń, zaświadczeń ani innych formalności. Oczywiście wiąże się to z większym ryzykiem, stąd tego rodzaju finansowanie kosztuje, ale faktycznie najsprawniej w ten właśnie sposób możemy załatać dziurę w domowym budżecie.
Niebywała zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim ekspresowy dostęp do środków przy pożyczkach udzielanych online a także fakt, że nie wiąże się to z obowiązkową wizytą np. w bankowej placówce.

Wygodny jest także sam sposób wnioskowania o gotówkę – wystarczy kilka kliknięć na ekranie smartfona albo w tablecie i już wniosek jest analizowany a środki mogą do nas trafić jeszcze tego samego dnia, co z oczywistych względów nie jest możliwe w przypadku kredytów studenckich. Z całą pewnością jest to opcją, którą każdy żak będący w potrzebie powinien rozważyć – być może równolegle ze złożeniem i oczekiwaniem na rozpatrzenie wniosku o studencki kredyt.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

vlad-gedroics-4ws_xLKQMWI-unsplash

Jak dbać o linię – poradnik dla zapracowanych

14 / 02 / 2020

Ani się obejrzałeś/aś, a skończył się styczeń. Nowe otwarcie i towarzyszące mu postanowienia o rzucaniu palenia, zrzuceniu wagi czy większej aktywności fizycznej to już raczej pieśń przeszłości. Niemniej, każdy moment...

Czytaj dalej
milan-popovic-BmyXTxyDL-I-unsplash

Nie taki remont drogi, jak go malują!

23 / 01 / 2020

Remont… na samą myśl o nim wielu z nas cierpnie skóra. Czasochłonny, kosztowny, wymagający cierpliwości do fachowca czy ekipy, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Ale tak być nie...

Czytaj dalej
Scoring

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.