Kredyt studencki – a może jednak pożyczka…

Jeszcze tylko przez niecały miesiąc można składać wnioski o udzielenie preferencyjnych kredytów studenckich, gdzie dofinansowanie odsetek następuje z budżetu państwa.
Jak wiadomo edukacja kosztuje. Jednak tego rodzaju wydatki można śmiało traktować jako inwestycję w przyszłość. Prawdopodobnie dzięki niej będzie nam się kiedyś żyło lepiej.
Jednak są to też spore wydatki, na realizację których wymagane są pieniądze a z tymi, szczególnie w młodym wieku bywa różnie.

O kredyt studencki można ubiegać się w wybranych bankach (m.in. PKO Bank Polski i Pekao SA), procedura ich udzielenia nie należy do najłatwiejszych ani najkrótszych, ale faktycznie jest to najtańszy sposób na sfinansowanie wydatków osoby pobierającej nauki. Należy przedstawić jednak szereg dokumentów – m.in. zaświadczenia ze szkoły wyższej, dokumenty dochodowe najbliższych członków rodziny a tajże przedstawić zabezpieczenie spłaty, którym może być poręczenie udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Transze są wypłacane po zawarciu umowy, co w najlepszym scenariuszu trwa około miesiąc czasu.

A ten czas należy jakoś przeżyć. Sposobem może być szybki zastrzyk gotówki, który udzielany jest bez żadnych zabezpieczeń, zaświadczeń ani innych formalności. Oczywiście wiąże się to z większym ryzykiem, stąd tego rodzaju finansowanie kosztuje, ale faktycznie najsprawniej w ten właśnie sposób możemy załatać dziurę w domowym budżecie.
Niebywała zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim ekspresowy dostęp do środków przy pożyczkach udzielanych online a także fakt, że nie wiąże się to z obowiązkową wizytą np. w bankowej placówce.

Wygodny jest także sam sposób wnioskowania o gotówkę – wystarczy kilka kliknięć na ekranie smartfona albo w tablecie i już wniosek jest analizowany a środki mogą do nas trafić jeszcze tego samego dnia, co z oczywistych względów nie jest możliwe w przypadku kredytów studenckich. Z całą pewnością jest to opcją, którą każdy żak będący w potrzebie powinien rozważyć – być może równolegle ze złożeniem i oczekiwaniem na rozpatrzenie wniosku o studencki kredyt.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jak tanio kupić bilet na samolot?

15 / 04 / 2019

Jeśli jeszcze nie masz zaplanowanych tegorocznych wakacji, najwyższy czas się tym zająć. Pomoże w tym nasz krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak tanio kupić bilet lotniczy.

Czytaj dalej

7 nawyków, które zmienią Twoje życie

12 / 04 / 2019

Co prawda początek roku i postanowienia noworoczne już za nami, ale żaden moment nie jest zły na zmianę. Dziś przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie 7 nawyków, które pomogą zmienić Twoje życie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.