Kiedy wpłyną pieniądze z otrzymanej pożyczki?

post-img

Pożyczka udzielona – kiedy wypłata?

Chcąc pożyczyć pieniądze najpierw wypełniamy wniosek i oczekujemy odpowiedzi, czyli informacji zwrotnej w zakresie wydanej przez pożyczkodawcę decyzji kredytowej. W przypadku, gdy będzie ona pozytywna, zawieramy umowę – np. poprzez wysłanie przelewu weryfikacyjnego i wyczekujemy na wpływ środków na nasze konto bankowe.

Wypłata pożyczki

Jak długo oczekuje się na wypłacenie pożyczonych środków? To zależy. Po pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki gotówkowej wypłata środków może nastąpić nawet w przeciągu kilkunastu minut. Błyskawicznie, nieprawdaż? Oczywiście najszybciej otrzymamy środki do naszej dyspozycji w przypadku, gdy mamy rachunek w tym samym banku co nasz pożyczkodawca – wówczas pożyczone środki mogą zasilić nasze konto niemal online.

Ważna jest pora, o której otrzymamy sygnał o pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku o pożyczkę. Przykładowo, jeśli odpowiedź zostanie wydana w godzinach popołudniowych może to opóźnić przekazanie nam już bezpośrednio środków. Wpłyną one do nas następnego roboczego dnia. Czyli wniosek z tego jest też taki, że aplikowanie o pożyczkę w piątek może spowodować wypłatę środków dopiero po weekendzie… Warto zapytać o możliwość skorzystania z przelewu natychmiastowego – może się to jednak wiązać z dodatkową opłatą, co warto wcześniej ustalić.

Wypłaty pożyczonych środków realizowane są jak zwykłe międzybankowe przelewy – szybkie odbywają się od ręki, zaś w przypadku różnych instytucji z kontami w różnych bankach realizowane są sesjami elixir zgodnie z godzinami przyjętymi dla danej instytucji.

Ekstremalną, chociaż możliwą do realizacji sytuacją jest to, że znając bank, w którym prowadzony jest rachunek  pożyczkodawcy możemy  też założyć sobie w nim bezpłatne konto – wówczas przyspieszymy wypłatę naszej pożyczki i spłata też będzie następowała ekspresowo – jest to ciekawa opcja dla osób, które cenią sobie szybkość działania, dla których ważny jest czas.