Kiedy wpłyną pieniądze z otrzymanej pożyczki?

Pożyczka udzielona – kiedy wypłata?

Chcąc pożyczyć pieniądze najpierw wypełniamy wniosek i oczekujemy odpowiedzi, czyli informacji zwrotnej w zakresie wydanej przez pożyczkodawcę decyzji kredytowej. W przypadku, gdy będzie ona pozytywna, zawieramy umowę – np. poprzez wysłanie przelewu weryfikacyjnego i wyczekujemy na wpływ środków na nasze konto bankowe.

Wypłata pożyczki

Jak długo oczekuje się na wypłacenie pożyczonych środków? To zależy. Po pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki gotówkowej wypłata środków może nastąpić nawet w przeciągu kilkunastu minut. Błyskawicznie, nieprawdaż? Oczywiście najszybciej otrzymamy środki do naszej dyspozycji w przypadku, gdy mamy rachunek w tym samym banku co nasz pożyczkodawca – wówczas pożyczone środki mogą zasilić nasze konto niemal online.

Ważna jest pora, o której otrzymamy sygnał o pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku o pożyczkę. Przykładowo, jeśli odpowiedź zostanie wydana w godzinach popołudniowych może to opóźnić przekazanie nam już bezpośrednio środków. Wpłyną one do nas następnego roboczego dnia. Czyli wniosek z tego jest też taki, że aplikowanie o pożyczkę w piątek może spowodować wypłatę środków dopiero po weekendzie… Warto zapytać o możliwość skorzystania z przelewu natychmiastowego – może się to jednak wiązać z dodatkową opłatą, co warto wcześniej ustalić.

Wypłaty pożyczonych środków realizowane są jak zwykłe międzybankowe przelewy – szybkie odbywają się od ręki, zaś w przypadku różnych instytucji z kontami w różnych bankach realizowane są sesjami elixir zgodnie z godzinami przyjętymi dla danej instytucji.

Ekstremalną, chociaż możliwą do realizacji sytuacją jest to, że znając bank, w którym prowadzony jest rachunek  pożyczkodawcy możemy  też założyć sobie w nim bezpłatne konto – wówczas przyspieszymy wypłatę naszej pożyczki i spłata też będzie następowała ekspresowo – jest to ciekawa opcja dla osób, które cenią sobie szybkość działania, dla których ważny jest czas.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jak tanio kupić bilet na samolot?

15 / 04 / 2019

Jeśli jeszcze nie masz zaplanowanych tegorocznych wakacji, najwyższy czas się tym zająć. Pomoże w tym nasz krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak tanio kupić bilet lotniczy.

Czytaj dalej

7 nawyków, które zmienią Twoje życie

12 / 04 / 2019

Co prawda początek roku i postanowienia noworoczne już za nami, ale żaden moment nie jest zły na zmianę. Dziś przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie 7 nawyków, które pomogą zmienić Twoje życie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.