Kiedy wpłyną pieniądze z otrzymanej pożyczki?

gotowka_nozyczki

Pożyczka udzielona – kiedy wypłata?

Chcąc pożyczyć pieniądze najpierw wypełniamy wniosek i oczekujemy odpowiedzi, czyli informacji zwrotnej w zakresie wydanej przez pożyczkodawcę decyzji kredytowej. W przypadku, gdy będzie ona pozytywna, zawieramy umowę – np. poprzez wysłanie przelewu weryfikacyjnego i wyczekujemy na wpływ środków na nasze konto bankowe.

Wypłata pożyczki

Jak długo oczekuje się na wypłacenie pożyczonych środków? To zależy. Po pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki gotówkowej wypłata środków może nastąpić nawet w przeciągu kilkunastu minut. Błyskawicznie, nieprawdaż? Oczywiście najszybciej otrzymamy środki do naszej dyspozycji w przypadku, gdy mamy rachunek w tym samym banku co nasz pożyczkodawca – wówczas pożyczone środki mogą zasilić nasze konto niemal online.

Ważna jest pora, o której otrzymamy sygnał o pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku o pożyczkę. Przykładowo, jeśli odpowiedź zostanie wydana w godzinach popołudniowych może to opóźnić przekazanie nam już bezpośrednio środków. Wpłyną one do nas następnego roboczego dnia. Czyli wniosek z tego jest też taki, że aplikowanie o pożyczkę w piątek może spowodować wypłatę środków dopiero po weekendzie… Warto zapytać o możliwość skorzystania z przelewu natychmiastowego – może się to jednak wiązać z dodatkową opłatą, co warto wcześniej ustalić.

Wypłaty pożyczonych środków realizowane są jak zwykłe międzybankowe przelewy – szybkie odbywają się od ręki, zaś w przypadku różnych instytucji z kontami w różnych bankach realizowane są sesjami elixir zgodnie z godzinami przyjętymi dla danej instytucji.

Ekstremalną, chociaż możliwą do realizacji sytuacją jest to, że znając bank, w którym prowadzony jest rachunek  pożyczkodawcy możemy  też założyć sobie w nim bezpłatne konto – wówczas przyspieszymy wypłatę naszej pożyczki i spłata też będzie następowała ekspresowo – jest to ciekawa opcja dla osób, które cenią sobie szybkość działania, dla których ważny jest czas.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

vlad-gedroics-4ws_xLKQMWI-unsplash

Jak dbać o linię – poradnik dla zapracowanych

14 / 02 / 2020

Ani się obejrzałeś/aś, a skończył się styczeń. Nowe otwarcie i towarzyszące mu postanowienia o rzucaniu palenia, zrzuceniu wagi czy większej aktywności fizycznej to już raczej pieśń przeszłości. Niemniej, każdy moment...

Czytaj dalej
milan-popovic-BmyXTxyDL-I-unsplash

Nie taki remont drogi, jak go malują!

23 / 01 / 2020

Remont… na samą myśl o nim wielu z nas cierpnie skóra. Czasochłonny, kosztowny, wymagający cierpliwości do fachowca czy ekipy, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Ale tak być nie...

Czytaj dalej
Scoring

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.