Jeśli nie z banku to skąd można pożyczyć...?

Kredyt w banku, a pożyczka online

Zastanawiając się czy lepszym wyborem będzie kredyt w banku czy też pożyczka zaciągnięta w specjalnej firmie, warto poznać najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Kredytu udzielić mogą tylko banki i SKOKi, a przyznanie tego typu zobowiązania wiąże się z określonymi procedurami. Osoba wnioskująca o takie pozyskanie takiego finansowania musi też liczyć się z możliwością odrzucenia wniosku, jeśli jej zdolność kredytowa nie jest wystarczająca według banku, aby mogła wywiązać się ona z regularnej obsługi spłaty rat kredytu. Podczas badania zdolności kredytowej klienta bank bierze pod uwagę wiele czynników, jak np. jego sytuacja życiowa czy rodzaj umowy będącej podstawą zatrudnienia. Zdarza się więc, że osoby pracujące w oparciu o umowę zlecenie lub umowę o dzieło mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu, nawet jeśli ich przychody są regularne. Pożyczki poza bankiem udzielają specjalne firmy za pośrednictwem Internetu lub też przez telefon. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie ma tu skomplikowanych procedur, a składanie wniosku, oczekiwanie na decyzję oraz na same pieniądze trwa znacznie krócej, bo zaledwie kilkanaście minut. Warto też wspomnieć, że do zaciągnięcia pożyczki wystarczy nierzadko sam dowód osobisty i posiadanie konta w banku – umowa o pracę nie ma tu większego znaczenia. Ważną różnicą jest również ta, że pieniądze udzielone w ramach kredytu celowego trzeba przeznaczyć zgodnie z wcześniejszą deklaracją, zaś pożyczkę można wydać na dowolny cel, a więc np. naprawę samochodu, pokrycie innego zobowiązania, wycieczkę zagraniczną czy zakup nowych mebli. 

 

Bezpieczne pożyczanie

Biorąc pod uwagę fakt, że pożyczki online są znacznie łatwiej dostępne niż kredyty w banku, nie powinno dziwić, że są one coraz bardziej popularne – w pierwszej połowie ubiegłego roku łączna suma udzielonych pożyczek tego typu wynosiła 3,8mld zł, a na takie dofinansowanie zdecydowało się ponad 1,67 mln osób. Tak duże zainteresowanie wynikać może nie tylko z łatwej dostępności pożyczek czy uproszczonych procedur ich przyznawania, ale również z większego zaufania klientów do firm pożyczkowych. Pożyczkodawcy zgodnie z prawem mają obowiązek przestrzegać tzw. ustawy antylichwiarskiej oraz Ustawy o kredycie konsumenckim. Poza tym klienci mogą sami ustalić kwotę pożyczki oraz okres kredytowania, a tym samym zdecydować się na raty, które będą w stanie spłacać bez znacznego obciążenia domowego budżetu. Wystarczy tylko skorzystać ze specjalnego kalkulatora dostępnego na stronie pożyczkodawcy. Te zalety oraz przejrzyste zasady przyznawania pożyczek sprawiają, że mogą one być korzystną alternatywą dla kredytu w banku.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jak tanio kupić bilet na samolot?

15 / 04 / 2019

Jeśli jeszcze nie masz zaplanowanych tegorocznych wakacji, najwyższy czas się tym zająć. Pomoże w tym nasz krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak tanio kupić bilet lotniczy.

Czytaj dalej

7 nawyków, które zmienią Twoje życie

12 / 04 / 2019

Co prawda początek roku i postanowienia noworoczne już za nami, ale żaden moment nie jest zły na zmianę. Dziś przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie 7 nawyków, które pomogą zmienić Twoje życie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.