Jak tanio kupić bilet na samolot?

Samolot

Jeśli jeszcze nie masz zaplanowanych tegorocznych wakacji, najwyższy czas się tym zająć. Pomoże w tym nasz krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak tanio kupić bilet lotniczy.

Sezonów urlopów zbliża się wielkimi krokami, więc warto zastanowić się, gdzie w tym roku będziesz odpoczywać. Jeśli po głowie chodzi Ci wyprawa w dalsze rejony, warto rozważyć podróż samolotem. Podpowiadamy, jak upolować najlepsze oferty.

Zapomnij o szukaniu w weekendy i w sezonie

Sobota i niedziela to zazwyczaj te dwa dni w tygodniu, kiedy mamy więcej czasu. Dobry moment na planowanie wyjazdu, ale zły na szukanie ofert tanich biletów lotniczych. Dlaczego? Przewoźnicy lotniczy dobrze wiedzą, że wtedy najchętniej przeglądamy oferty i podnoszą ceny. Kiedy więc szukać? Środek tygodnia to dobry moment na takie działania.

Drugi zakazany okres to sezon. Kto nie zdążył „ogarnąć” urlopu zawczasu, robi to za pięć dwunasta. Przewoźnicy o tym wiedzą i wykorzystują to bez pardonu. W sezonie ceny są zazwyczaj z kosmosu i trudno znaleźć cokolwiek sensownego. No chyba, że na urlop wybierasz się w jakieś bardzo nieturystyczne miejsce.

Szukaj incognito

W większości wyszukiwarek jest taka opcja, która pozwala na przeglądanie treści w trybie incognito. Oznacza to, że nie są zapisywane dane użytkowania – pliki cookie, frazy czy historia przeglądanych stron. W ten sposób nie zostawiasz po sobie śladów i ciasteczek, a to z kolei sprawia, że system nie jest w stanie rozpoznać, że już kiedyś czegoś na tej stronie szukałeś. Dzięki temu, nie podwyższy ceny ze względu na Twoje wcześniejsze wyszukiwania.

Możesz korzystać też z tzw. VPN. Pozwala on na zaburzenie Twojego IP, czyli oznaczenia pozwalającego namierzyć Twoje geograficzne położenie. Może zdarzyć się tak, że VPN będzie modyfikował Twoje IP w taki sposób, że system będzie Cię widział raz w Pekinie, raz w Nowym Jorku. Czyli za każdym razem będziesz innym, nowym użytkownikiem, któremu będzie pokazywał najlepszą dostępną ofertę.

Tanie linie?

Zwykło się zakładać, że tanie linie to tanie loty. Tymczasem, jak to w życiu, wszystko zależy. Może być tak, że bilet bazowy będzie tani, ale wszystkie opłaty dodatkowe sprawią, że zwykły przewoźnik okaże się cenowo lepszy. Dlatego zawsze porównuj całkowity koszt z ofertami innych linii. Oczywiście, w trybie incognito.

Zwróć też uwagę na to, że część opłat, które proponuje Ci tani przewoźnik to opcja, a nie konieczność. Zazwyczaj na stronach internetowych są pokazywane w taki sposób, aby użytkownik domyślnie „odhaczył” daną opcję, mimo iż nie jest obowiązkowa. Dlatego bądź czujna/y i nie daj sobie wcisnąć czegoś, co nie jest Ci potrzebne.

Wybieraj mniejsze lotniska

Ruch lotniczy rośnie z roku na rok, a to oznacza, że konieczne jest budowanie nowych lotnisk, bo już istniejące nie są w stanie obsłużyć wszystkich samolotów. Przykładowo, Londyn ma ich aż 5 (Heathrow, Gatwick, City, Stansted i Luton), Paryż – 3 (Orly, Charles de Gaulle i Beauvais-Tillé), a Rzym – 2 (Fiumicino i Ciampino). Niektóre z nich obsługują tylko tanie linie. Zazwyczaj są one oddalone od centrum miasta, ale może się okazać, że dojazd wcale nie będzie taki drogi. To opcja warta rozważenia.

Czy cena za bilet jest w złotówkach?

Może zdarzyć się tak, że cena za bilet wyświetli Ci się w walucie innej niż złotówki, np. w euro czy dolarach. Jeśli to możliwe, zmień w ustawieniach walutę na PLN. Kupowanie biletu, którego cena wyrażona jest w euro czy dolarach może okazać się kosztowne dla portfela ze względu na konieczność przewalutowania przez bank (a banki zawsze stosują bardzo nieopłacalne dla klienta przeliczniki).

Zapisz się na newsletter

A najlepiej na kilka. Sprawdź, które linie latają tam, gdzie chcesz spędzić urlop i kilka miesięcy przed planowanym terminem zostań subskrybentem ich newsletterów. W ten sposób będziesz mieć zawsze informacje z pierwszej ręki na temat ofert i promocji.

Od czasu do czasu zaglądaj też na strony porównywarek ofert. Niektóre z nich mają opcje zapisania się na newsletter lub włączenia powiadomień.

Weź pożyczkę na urlop

Bilety lotnicze dla całej rodziny to naprawdę spory wydatek, nawet wtedy, gdy udało Ci się je kupić okazyjnie. Jeśli budżet się nie spina, rozważ wzięcie pożyczki na urlop. W VIPPO udzielamy pożyczek ratalnych nawet do 10 000 złotych bez skomplikowanych formalności i bez poręczycieli. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować na vippo.pl  I ciesz się urlopem!

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

vlad-gedroics-4ws_xLKQMWI-unsplash

Jak dbać o linię – poradnik dla zapracowanych

14 / 02 / 2020

Ani się obejrzałeś/aś, a skończył się styczeń. Nowe otwarcie i towarzyszące mu postanowienia o rzucaniu palenia, zrzuceniu wagi czy większej aktywności fizycznej to już raczej pieśń przeszłości. Niemniej, każdy moment...

Czytaj dalej
milan-popovic-BmyXTxyDL-I-unsplash

Nie taki remont drogi, jak go malują!

23 / 01 / 2020

Remont… na samą myśl o nim wielu z nas cierpnie skóra. Czasochłonny, kosztowny, wymagający cierpliwości do fachowca czy ekipy, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Ale tak być nie...

Czytaj dalej
Scoring

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.