Jak ogromnym ułatwieniem i dlaczego jest przelew weryfikacyjny

flow

Firmy wykorzystujące najnowsze technologie, czyli popularne ostatnio FinTechy a wśród nich między innymi firmy pożyczkowe stosują takie lub podobne innowacje w swoich procesach zakupowych. Zazwyczaj jednak wyzwania związane są ściśle z określonym poziomem ryzyka. Wszakże należy zidentyfikować osobę, która jest np. kilkaset kilometrów oddalona od nas - czy to rzeczywiście ona posługuje się swoją elektroniczną tożsamością. Pomocny w takiej sytuacji okazuje się niezawodny przelew weryfikacyjny.

Przy zawieraniu umów na odległość przez Internet – np. otwierając konto albo chcąc zaciągnąć pożyczkę instytucje finansowe mogą poprosić nas o przelanie 1 zł na wskazane konto w celu potwierdzenia i uwierzytelnienia naszej tożsamości.

Przelew weryfikacyjny – substytut dokumentu tożsamości w Internecie

Jeśli przy nabywaniu określonego produktu finansowego zostaniemy poproszeni o wysłanie złotówki musimy pamiętać o ty, żeby tego rodzaju potwierdzenie autentyczności w 100% zgadzało się pomiędzy danymi we wniosku a tymi, które pojawią się w potwierdzeniu przelewu – dotyczy to szczególnie adresu i danych osobowych. Ażeby uniknąć niepotrzebnych kwestii wyjaśnień a czasem wręcz odmów należy upewnić się czy zlecany przelew wysyłamy z naszego indywidualnego rachunku a nie jakiegoś konta wspólnego – ważne jest również to, aby zgadzał się adres, czyli żeby w obu miejscach był ten sam adres (zamieszkania lub zameldowania).

Najszybciej weryfikacja przebiega w sytuacji, gdy rachunek z którego przekazujemy środki jest prowadzony w tym samym banku co konto odbiorcy – nieco dłużej, bo nawet cały kolejny dzień roboczy może zająć uwierzytelnienie dla przelewu pomiędzy różnymi bankami (najszybciej można sprawdzić daty księgowań poszczególnych banków na stroni internetowej www.kiedykasa.pl )

Korzyści i wady z takiej formy uwierzytelnienia

Bezsprzecznie korzystanie z przelewu weryfikacyjnego jest jedną z najprostszych, najszybszych i najtańszych form weryfikacji naszej tożsamości przez podmiot zewnętrzny. Pozwala skrócić formalności do niezbędnego minimum przy tym upraszczając proces aplikacyjny o produkt.

Nigdy nie należy wysyłać przelewów na rachunki bliżej niezidentyfikowanych podmiotów albo takich, co do których mamy jakiekolwiek wątpliwości. Co równie ważne kwota w przypadku takiego przelewu de facto nie ma znaczenia, więc nie powinna ona wynosić więcej niż kwota z przedziału 1 grosz – 1 złoty. Nieroztropne używanie swoich danych z przelewu może spowodować przykre konsekwencje, wśród których wymienić należy chociażby próbę zaciągnięcia w naszym imieniu zobowiązań o charakterze kredytowym… Lepiej się zatem takich sytuacji wystrzegać.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

vlad-gedroics-4ws_xLKQMWI-unsplash

Jak dbać o linię – poradnik dla zapracowanych

14 / 02 / 2020

Ani się obejrzałeś/aś, a skończył się styczeń. Nowe otwarcie i towarzyszące mu postanowienia o rzucaniu palenia, zrzuceniu wagi czy większej aktywności fizycznej to już raczej pieśń przeszłości. Niemniej, każdy moment...

Czytaj dalej
milan-popovic-BmyXTxyDL-I-unsplash

Nie taki remont drogi, jak go malują!

23 / 01 / 2020

Remont… na samą myśl o nim wielu z nas cierpnie skóra. Czasochłonny, kosztowny, wymagający cierpliwości do fachowca czy ekipy, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Ale tak być nie...

Czytaj dalej
Scoring

Scoring to podstawa, czyli jak budować dobrą historię kredytową

29 / 10 / 2019

Większość z nas w którymś momencie życia będzie musiała wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową. Gdy moment ten nastąpi, gotowość banku lub innej instytucji finansowej do pożyczenia nam pieniędzy będzie zależała...

Czytaj dalej

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.