Czy świadczenie 500+ poprawia naszą zdolność kredytową przy pożyczaniu?

idea

Czy przy pożyczce pomaga fakt pobierania świadczeń 500+?

Świadczenia z rządowego programu „500 plus” wypłacane z funduszy publicznych stanowią istotne wsparcie wielu domowych budżetów. Jest ono jednak w różny sposób honorowane przez pożyczkodawców i banki. W niektórych przypadkach może to działać na naszą korzyść, bo przynajmniej teoretycznie może wpłynąć na zwiększenie naszego dochodu rozporządzalnego, czyli zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania pożyczki. W niektórych jednak może spowodować obniżenie naszej zdolności kredytowej, gdyż przyjęte koszty utrzymania małoletniego domownika przewyższać mogą słynne pięćset złotych. W każdym bądź razie, na pewno nie działa to wyłącznie na naszą korzyść w aspekcie ubiegania się o dodatkowe finansowanie.

Domowy budżet a świadczenia dodatkowe

Wnioskując o pożyczkę możemy zostać poproszeni o wskazanie wysokości i źródła uzyskiwanych dochodów. Comiesięczne dochody wszystkich członków rodziny mogą, ale nie muszą być rozszerzone o świadczenia socjalne. Jest to jednak tylko opcja a nie konieczność – stanowi to tylko uzupełnienie obrazu naszych finansów osobistych w perspektywie dla pożyczkodawcy.

Generalnie funkcjonuje to tak, że sumę naszych dochodów pomniejsza się o stałe wydatki i na tej bazie  oszacowuje jaka kwota pozostaje nam na ewentualne wykorzystanie w aspekcie spłaty przyszłych rat pożyczki.

Czy 500+ pomoże przy pożyczce?

Świadczenie 500+ może, ale nie musi poprawić naszą sytuację finansową w kontekście ubiegania się o pożyczkę. Większą rolę odgrywa przy krótkoterminowych kredytach, tzw. „chwilówkach”, tj. raczej przy niskich kwotach. Zakłada się bowiem, że w perspektywie kilku miesięcy nie wydarzy się nic niespodziewanego, co mogłoby zaburzyć fakt regularnego otrzymywania tego rodzaju świadczenia.  Prognozować zatem można, że 500+ powiększy kwotę comiesięcznych dochodów osoby ubiegającej się o pożyczkę przy jednoczesnej podwyżce kosztów utrzymania, gdyż oznacza to posiadanie osoby na utrzymaniu…

Zawnioskuj i sprawdź

Świadczenie 500+ może być uwzględniane przy ocenie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Fakt, że wpływa ono na nasze konto bankowe działa na nasz korzyść. Nie ma to jednak wpływu na warunki kredytowania, czyli ceną – ani prowizja, ani oprocentowanie pożyczki z tego tytułu nie będą obniżone. Będą zatem stanowiły wyłącznie wsparcie dla nas przy obsłudze spłaty zadłużenia.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

why-kei-8e2gal_GIE8-unsplash

5 podpowiedzi, dzięki którym będziesz lepszym kierowcą

25 / 09 / 2019

Jazda samochodem to jedna z tych umiejętności, które doskonalimy całe życie. Dlatego niezależnie od stażu za kółkiem warto od czasu do czasu dowiedzieć się czegoś nowego.

Czytaj dalej
jannis-brandt-mmsQUgMLqUo-unsplash

Czym karmić mózg, czyli 5 smakowitych produktów, które poprawią Twoją sprawność umysłową

28 / 08 / 2019

Z organizmem jest trochę tak, jak z samochodem: kiedy o niego dbamy i dostarczamy odpowiedniego paliwa, odwdzięcza się wysoką kulturą pracą i dużym bezproblemowym przebiegiem. Analogicznie u ludzi – dobrostan...

Czytaj dalej
jametlene-reskp-hGKXqee3Zxw-unsplash

4 łapy i 1 ogon, czyli 5 powodów, dla których warto mieć psa

20 / 08 / 2019

Małe i duże, krótko- i długowłose, ze stojącymi i klapniętymi uszami, stróżujące i do towarzystwa, rasowe i kundelki – psy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Ostatnie badania pokazują, że posiadanie...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.