Czy nasza data urodzenia ma wpływ na pożyczkę?

Kiedy wiek może nas zdyskwalifikować jako pożyczkobiorców?

Nasza metryczka wspiera pożyczkodawcę w procesie decyzyjnym – czy będziemy zdolni do obsługi spłaty pożyczki. Nie jest to oczywiście jedyny warunek, ale stosunkowo istotny – w większości bowiem przypadków jesteśmy dla danej instytucji mało znani i weryfikowani pod wzglądem wiarygodności kredytowej.

Minimalny wiek pożyczkobiorcy?

Pierwsza myśl w temacie tego jaki wiek uprawnia do skorzystania z pożyczki jest dość oczywista. Naturalnie chodzi o pełnoletnich klientów z pełną zdolnością do czynności prawnych, czyli takiego, który ukończył minimum 18 lat. Najczęściej jednak pożyczkodawcy nie udzielają pożyczek 18 latkom – tylko ustalają swój minimalny próg wyżej – od 21 albo wręcz  25 lat.  Wówczas bowiem są już oni zatrudnieni na podstawie umowy i mają możliwość obsługi swoich zobowiązań i budowania historii kredytowej.

Górna granica wieku pożyczkobiorcy

Najczęściej nikt oficjalnie nie komunikuje tego, że pewna grupa klientów będzie musiała się obejść ze smakiem i nie otrzyma szybkiej pożyczki. Jest to oczywiście związane z tym, że wzrasta ryzyko, e nie będzie komu spłacać pożyczki, bo większe jest prawdopodobieństwo, że klientowi może się coś wydarzyć i nie będzie w stanie uregulować swojego zobowiązania… Najczęściej górna granicą wieku jest 65 lat.

Wiek jednak ma znaczenie…

Jak opisaliśmy wcześniej nie w każdym wieku możemy liczyć na wsparcie w postaci szybkiej i wygodnej pożyczki online. Pożyczkodawcy zabezpieczają swoje interesy i starają się tak zarządzać ryzykiem kredytowym, aby minimalizować potencjalne straty oraz opóźnienia w spłacie. Nie udziela się pożyczek osobom młodszym niż 18/21 lat a także ogranicza finansowanie osób w wieku, który uprawnia do nabycia praw emerytalnych 65+… Jeśli zatem mieścimy się w przedziale 21-65 to śmiało możemy aplikować o zastrzyk gotówki w formie pożyczki dostępnej przez Internet lub telefon.

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Czy warto oszczędzać małe kwoty?

10 / 07 / 2019

Posiadanie gotówki odłożonej na „czarną godzinę” daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czytaj dalej

Jak zadbać o dobry sen?

03 / 07 / 2019

Nasze babcie zwykły mawiać, że „sen to najlepsze lekarstwo”. Czy rzeczywiście? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co daje dobry sen i jak można o niego zadbać.

Czytaj dalej

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.