Co lepsze - kredyt czy pożyczka?

Kredyt gotówkowy

Kredyty gotówkowe to produkty finansowe oferowane przez banki. Dzięki nim kredytobiorca może uzyskać środki na dowolny cel, a więc np. na remont mieszkania, nowe meble, sprzęt AGD czy RTV lub na wycieczkę zagraniczną czy wykupienie zawodowych kursów doszkalających. W tym przypadku bank nie będzie wymagał deklaracji na co zostaną wydane pożyczone przez niego środki. Tego typu kredyty udzielane są zazwyczaj na okres od 1 roku do 10 lat, a ich kwota wynosi zwykle kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Aby uzyskać takie finansowanie trzeba spełnić stawiane przez bank wymagania, a także mieć odpowiednią zdolność kredytową ocenianą na podstawie takich czynników, jak m.in. wysokość zarobków, rodzaj umowy o pracę, sytuacja rodzinna kredytobiorcy czy też zaciągnięte przez niego do tej pory zobowiązania i historia kredytowa. Jeśli pracownicy banku uznają, że osoba wnioskująca o kredyt gotówkowy nie będzie w stanie regularnie spłacać rat kredytu ze względu np. na pracę w oparciu o umowę zlecenie czy umowę o dzieło, klient musi liczyć się z odpowiedzią odmowną.

 

Pożyczki przez Internet 

Pożyczki online na raty bardzo często udzielane są przez instytucje pozabankowe. Tego typu forma sfinansowania dowolnego celu cieszy się niemałą popularnością ze względu na ograniczone formalności. Aby uzyskać pożyczkę wystarczy dowód osobisty i aktywny numer telefonu komórkowego. Po poprawnym wypełnieniu wniosku należy zaakceptować otrzymaną propozycję, a następnie zapoznać się z umową i formularzem informacyjnym. Nie trzeba też podpisywać dokumentów – umowa zawierana jest wraz z dokonaniem przelewu weryfikacyjnego. Krótki czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu pożyczki oraz na środki sprawia, że takie rozwiązanie może być ciekawą alternatywą dla kredytu gotówkowego. Zaletą jest też fakt, że osoba wnioskująca o przyznanie pożyczki nie musi przedstawiać zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, dzięki czemu na jej uzyskanie mają szansę również osoby pracujące w oparciu o umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Pożyczki online są dostępne na kwoty w wysokości do kilku tysięcy złotych, nieco krótszy jest też czas na spłatę tego zobowiązania.

 

Bezpiecznie jak w banku

Kredyt gotówkowy w banku kojarzy się z bezpiecznym pożyczaniem. Tymczasem warto wiedzieć, że firmy pożyczkowe zobowiązane są do przestrzegania Ustawy o kredycie konsumenckim, a ponadto muszą przedstawiać w sposób jednolity swoją ofertę w reklamach wraz z reprezentatywnym przykładem pożyczki uwzględniającym RRSO oraz całkowite koszty zobowiązania. To jednak nie wszystko. Instytucje pozabankowe, aby rozpocząć swoją działalność mają obowiązek uzyskania wpisu do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wszystko to sprawia, że pożyczki online są bezpieczne, oczywiście o ile wybierzemy odpowiednią i rzetelną firmę. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto więc sprawdzić, czy wybrana instytucja stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk.


 

Twoja pożyczka
Kwota pożyczki
Okres pożyczki
  • Rata miesięczna:  PLN
  • RRSO: %
  • Do zapłaty:  PLN
  • Całkowita spłata po:  ratach
Szczegóły pożyczki i przykład reprezentatywny +

Sprytne porady VIPPO

Czy warto oszczędzać małe kwoty?

10 / 07 / 2019

Posiadanie gotówki odłożonej na „czarną godzinę” daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czytaj dalej

Jak zadbać o dobry sen?

03 / 07 / 2019

Nasze babcie zwykły mawiać, że „sen to najlepsze lekarstwo”. Czy rzeczywiście? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co daje dobry sen i jak można o niego zadbać.

Czytaj dalej

Jak szybko przekazać 1% podatku?

23 / 04 / 2019

Małe kwoty przekazywane fundacjom z naszego podatku dochodowego robią naprawdę dużo dobra. Taką możliwość dał nam ustawodawca 15 lat temu. Właśnie wtedy, w 2004 r., mieliśmy po raz pierwszy możliwość...

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni

Pożyczka na dowolny cel. Decyzja od ręki. Pieniądze na koncie w ciągu 24h.